Sobotka podá prezidentovi demisi ve čtvrtek

Přijde odklad?

Sobotka podá prezidentovi demisi ve čtvrtekAKTUALIZOVÁNO
Premiér Bohuslav Sobotka na středečním jednání vlády. Foto:

Foto: Jan Zatorsky

2
Domov

pf Echo24

Premiér Sobotka podá demisi už tento čtvrtek. Schůzku s prezidentem má naplánovanou na 15:15. Informoval o tom hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ještě dopoledne na jednání vlády přitom Sobotka říkal, že by tento krok mohl přijít až v polovině května.

„Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka ve čtvrtek 4. května 2017 v 15:15 hodin na Hradě podá demisi do rukou prezidenta republiky,“ napsal Ovčáček na svůj twitterový účet.

Ještě dnes má Zeman naplánovanou schůzku s ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem vnitra Milanem Chovancem. Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek pak zamíří na Hrad ve čtvrtek odpoledne – ještě před Sobotkou.

Situaci kolem vládní demise můžete sledovat v naší ON-LINE reportáži ZDE.

S podáním demise nejpozději v polovině května počítal i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Padlo několik variant, jak by se mohla situace uklidnit. Já si myslím, že jedním z řešení je i varianta, že by vláda dovládla v tom stejném půdorysu, jen bez pánů Sobotky a Babiše,“ uvedl po jednání vlády Bělobrádek.

Současnou vládní krizi zapříčinily zejména nejasnosti kolem Babišových nákupů nedaněných jednokorunových dluhopisů od firmy Agrofert v době, kdy ji vlastnil. Týdeník Echo jako první upozornil, že Babiš kvůli možnému krácení daní čelí trestnímu oznámení a navíc neměl mít na základě prohlášení o příjmech a majetkových přiznání na jejich nákup dostatek legálních peněz.

Čtěte také: Sobotka je poraženým dne, píší v Německu o demisi

Sobotka zatím ne. Na Hrad za Zemanem jde Chovanec