1

VIDEO: Děs v Airbusu. Třásl se jako pračka, pilot vyzval k modlitbám

, NOVÉ

Témata: , ,

Pořádně horké chvilky zažili cestující, kteří letěli z australského Perthu do Malajsie. Během letu společnosti AirAsia X se ozvala hlasitá rána a celé letadlo se začalo otřásat. Atmosféru strachu umocnila také výzva kapitána, který pasažéry nabádal k modlitbám, uvádí zpravodajský server CNN.

Pilot letadla Airbus A330 se rozhodl po necelých 90 minutách ve vzduchu pro návrat na letiště. Důvodem totiž bylo silné třesení, které cestující připodobňovali k pohybům pračky. „Podle reakcí letušek to bylo velmi vážné,“ řekla cestující Sophie Nicolasová ABC News.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Hodně jsem brečela, stejně jako ostatní lidé. Snažila jsem se zavolat mamince, ale jediné co jsme mohli dělat bylo pouze čekat a věřit kapitánovi,“ řekla Nicolasová. Slova kapitána, který poté hovořil k cestujícím, prý také nepomohla k většímu klidu. „Řekl nám: doufám, že se modlíte. Já se budu také modlit a doufat, že se vrátíme zpátky domů. To bylo hrozné,“ řekla Nicolasová podle serveru CNN.

Na zemi i na moři se v tu chvíli připravovali záchranářské jednotky, které byli připraveny i na záchranu po případném nouzovém přistání na moři. Naštěstí se ale letadlo vrátilo zpátky na letiště v Perthu. Společnost pak poté v prohlášení pouze stroze uvedla, že se jednalo o technickou závadu. „Bezpečí našich pasažéru je naší prioritou,“ stojí v prohlášení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 

Letadlo s Alexandrovci spadlo kvůli chybě pilota, oznámilo Rusko

Ruské letadlo se u Bangkoku dostalo do turbulence, na 30 zraněných

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.