‚Teroristické výpočty.‘ Italský matematik vyděsil ženu v letadle

strach z terorismu

‚Teroristické výpočty.‘ Italský matematik vyděsil ženu v letadleNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Foto: Shutterstock.com
Svět

Echo24

Do nečekaných potíží se dostal profesor ekonomie z prestižní americké univerzity, který v letadle řešil zapeklitou rovnici. Jeho sousedka měla podezření, že jde o teroristické výpočty, a požádala personál, aby nic netušícího muže vyvedl. Vědec nakonec na palubě zůstal, kvůli vysvětlování však let nabral zpoždění.

Profesor Pensylvánské univerzity Guido Menzio řešil v letadle před cestou z Filadelfie na konferenci do Kanady složitou diferenciální rovnici, která byla součástí jeho chystané přednášky. Ve chvíli, kdy již letadlo mířilo na rozjezdovou dráhu, jeho sousedka předala letušce lísteček, načež se stroj začal vracet k budově terminálu.

Menzoti se domníval, že se ženě udělalo zle, avšak vzápětí poté, co odešla z letadla, si jistý úředník letiště si vyžádal právě jeho. „Řekli mi, že se ta žena bála, že jsem terorista, protože jsem psal na papír divné věci,“ sdělil agentuře AP Menzi, který má jako Ital černé kurdnaté vlasy.

Vědec po krátkém vysvětlování úředníky přesvědčil, že není pro své okolí nebezpečný a mohl se vrátit na palubu. Kdyby se ho však žena zeptala přímo, mohlo se letadlo vyhnout nepříjemnému zpoždění, řekl AP. Se ženou se již nesetkal, neboť podle společnosti American Airlines letěla až následujícím letem.

Americká média po loňském teroristickém útoku v Kalifornii popisovala několik případů, kdy obdobná podezíravost vedla k přerušení letu. Podezření se však ukázala jako neopodstatněná.

Čtěte také: ‚Proč jsem na seznamu smrti a jdou po mně drony? Nejsem terorista‘