Zpěvák Alexandrovců byl na seznamu obětí. Přežil. Díky pasu

Šťastná náhoda

Zpěvák Alexandrovců byl na seznamu obětí. Přežil. Díky pasuNOVÉ 1
Svět

nel Echo24

Na seznamu obětí nedělní havárie ruského armádního letadla u Soči byl i devětadvacetiletý Roman Valutov. Později se ukázalo, že do letadla vůbec nenastoupil, protože měl prošlý cestovní pas, píše WB News. Podobné štěstí měl i jeden z hlavních pěveckých sólistů, který dostal ten den volno, protože se mu narodilo dítě.

„Děláte si legraci? Váš pas je už od července prošlý!“ řekla Valutovi žena u pasové kontroly. „Řekla mi, abych počkal, a tak jsem tam stál s obavami, jestli mě do letadla pustí. Po pár minutách mi řekla, že nikam neletím,“ uvedl Valutov. Když se naštvaný vracel domů, začali mu volat rozrušení známí, jestli je naživu. „Našel jsem se na seznamu mrtvých. Plakal jsem, přiznám se. Mé přátele a příbuzné to šokovalo,“ řekl Valutov.

Neuvěřitelné štěstí měl i jeden z hlavních pěveckých sólistů Alexandrovců Vadim Ananějev, který ten den dostal volno, jelikož jeho žena porodila jejich třetí dítě. „Jsem v takovém rozpoložení, jako by mě někdo praštil do hlavy. Pořád tomu nemohu uvěřit,“ uvedl Ananějev a dodal, že v plánu byl jeden velký koncert a několik dalších vystoupení. „Kdyby koncertů bylo víc, nenechal bych se uvolnit. Takže teď tu před vámi stojím, ale jet jsem měl,“ řekl.

Ruské vojenské letadlo Tu- 154 s 92 lidmi na palubě směřovalo z Moskvy za ruskými vojáky na leteckou základnu Hmímím v syrské provincii Latákíja, zřítilo se do Černého moře krátce po mezipřistání v Soči. Na palubě byla i část členů slavného Alexandrovova armádního souboru písní a tanců, nehodu nikdo nepřežil. V Rusku byl na pondělí vyhlášen státní smutek k uctění památky obětí. Záchranáři na místě neštěstí pokračují v pátrání po obětech a ve vyprošťování trosek.

Čtěte také:Za pád letadla s Alexandrovci může chyba či závada, míní Rusko