Školu v syrském Aleppu zasáhly střely. Zemřely čtyři děti

Školu v syrském Aleppu zasáhly střely. Zemřely čtyři dětiNOVÉ
Svět

Válka v Sýrii

Echo24

Při bojích v syrském Aleppu dnes přišly o život čtyři děti. Podle informací organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) dopadly střely do blízkosti školy. Syrská státní agentura SANA hovoří o teroristickém útoku. Zasažená škola je v části města kontrolované vládou. Minometný útok na své velvyslanectví v Damašku dnes ohlásilo Rusko. Při útoku nebyl nikdo raněn.

Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že velvyslanectví se stalo terčem minometného útoku, který byl podle úřadu teroristickou akcí. Střely byly vypáleny z oblasti kontrolované povstalci. Jedna vybuchla poblíž ostrahy před ambasádou, druhá u vstupu na konzulární oddělení. Nikomu se nic nestalo, ale střepina budovu zasáhla. Rozsah škody se teprve zjišťuje. Ministerstvo oznámilo, že Rusko bude pokračovat v politice „nesmiřitelného boje proti teroristům v Sýrii“.

Povstalci ruské velvyslanectví ostřelovali také 3. října. I tehdejší útok se obešel bez zranění členů personálu.

Aleppo je rozděleno od roku 2012 – jeho východ ovládají povstalci a západní část armáda. Boje o největší syrské město byly v plné míře obnoveny v září, kdy bylo přerušeno příměří. Zahynuly tam od té doby stovky lidí, často jsou ostřelovány mimo jiné nemocnice.

Šéf civilní obrany v Aleppu Ammár Salmu dnes oznámil, že od úterka v bojích přišlo ve východní části města o život 145 lidí. „Bombardování je velmi intenzivní,“ řekl Salmu. Nálety na povstaleckou část města byly po několikadenním zklidnění obnoveny v úterý. Syrská armáda boje zmírnila, aby umožnila civilistům z města odejít.

USA kvůli obnoveným bojům, jichž se na straně syrské armády účastní ruské letectvo, vypovědělo spolupráci s Ruskem v jednání o obnově příměří. Ve středu ale bylo oznámeno, že americko-ruské kontakty budou obnoveny, a to sobotním jednáním ministrů zahraničí obou zemí, kteří se sejdou ve Švýcarsku.

Čtěte také: Další mrtví v Sýrii: Atentát a bombardování zabily přes 30 lidí

Rusko chce vyjednat odchod teroristů z Aleppa

Další ruské nálety na Aleppo. OSN mluví o peklu na zemi

Související články