Krabička od nového Alcatelu se změní ve VR brýle

Krabička od nového Alcatelu se změní ve VR brýle 1
Tech

oj Echo24

Nový chytrý telefon od Alcatelu s názvem Idol 4S zatím čeká na oficiální představení, internet ale již zaplavilo množství superlativů a nadšených informací o tomto chystaném smartphonu. Nejnovější informace publikované na serveru Venturebeat mluví o tom, že nápaditý bude i samotný obal telefonu – plastová krabička se složí do obdoby Google Cardboard, brýlí na simulaci virtuální reality.

O tom, že ještě není mrtvá značka, dává poměrně hlasitě vědět kdysi velmi populární výrobce mobilů Alcatel. Nová vlajková loď společnosti s názvem Idol 4S bude doposud na funkce nejbohatší výrobek společnosti a je již napjatě očekáván nejen komunitou technologických nadšenců.

Alcatel, jak již bylo řečeno, totiž není klasickým výrobcem high-endových smartphonů nebo obecně lepších elektronických zařízení. na stroj s procesorem Snapdragon 652, 3 GB paměti RAM nebo 16GB úložištěm rozšiřitelným o paměťové karty je tak zvědavý nejeden recenzent.

Telefon z řady smartphonů OneTouch dále nabízí AMOLED displej s HD rozlišením nebo 16MPx fotoaparát se speciální dedikovanou klávesou Boom Key. Androidem poháněný stroj přinese i v současnosti velmi vyhledávanou doplňkovou funkci – plastová krabička, ve které je Idol zabalen, funguje jako VR brýle.

Mezi nejjednodušší simulátory virtuální reality patří skládací kartonové brýle Google Cardboard, které se po zasunutí telefonu a spuštění speciální aplikace změní v základní projekční systém. Varianta od Alcatelu zdokonaluje alespoň použitý materiál a i když podobné skládací brýle nedosahují výkonu plnohodnotných VR simulátorů jako jsou Samsung Galaxy Gear VR nebo Oculus Rift, nabízejí alespoň základní pohled na technologii, které se v současnosti věnuje stále více výrobců.

Čtěte také: Dánové trumfli Američany. Otevřeli první obchod s virtuální realitou

Apple a virtuální realita? Cookovi připadá ‚cool‘