1

Apple a virtuální realita? Cookovi připadá ‚cool‘

,

Témata: ,

Virtuální realita od Applu přichází. Alespoň to naznačil jeho současný šéf Tim Cook, který přiznal, že se mu VR líbí. To může znamenat, že se tradičně tajnůstkářská firma cestou virtuální reality pomalu vydává, píše server 9to5Mac.

Skalní příznivci produktů firmy Apple možná trochu netrpělivě vyhlíželi první náznak toho, že se společnost rozhodla vyvíjet technologii pro virtuální realitu. A ten možná konečně přišel. Šéf Applu Tim Cook to připustil v telefonickém v rozhovoru.

„Nemyslím si, že je VR okrajová,“ řekl podle 9to5Mac Cook. „Je to opravdu cool technologie a má některé zajímavé aplikace.“

Odmítl tak tvrzení některých expertů, že je v současnosti trh s virtuální realitou spíše okrajový a VR produkty zatím nedostupné koncovým uživatelům. Cookovo naznačení tak může být předzvěstí širších plánů Applu.

Čtěte také: Herní virtuální realita nese jméno Morpheus

Kamera pro virtuální realitu snímá ve 360°

Firma by se tak přidala po bok technologických gigantů jako jsou Google, Microsoft, Samsung, HTC nebo Sony, kteří své verze brýlí a ovládacích prvků pro VR již představili. Nebylo by to ale poprvé, co by Apple otálel s představením té či oné technologie později než konkurence.

Kromě Cookovy „cool“ poznámky napovídají o záměrech Applu také akvizice firmy. Zajímavá je například koupě firmy Emotient specializující se na používání umělé inteligence k detekci emocí pomocí výrazů obličeje. Nedávno Apple také ovládl firmu Faceshift, která vyvinula software na zachycení pohybu používaným například ve Star Wars.

Čtěte také: Nerozbitný a plovoucí iPhone? Apple si patentoval vystřelovací nárazníky

Kopírujete, tak koukejte platit. Apple vyhrál nad Samsungem další při

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.