‚Sexuální džihád je součástí islámu.‘ Seminář v parlamentu

‚Sexuální džihád je součástí islámu.‘ Seminář v parlamentuNOVÉ
Martin Konvička Foto: Facebook
Domov

Ve stínu Úsvitu

Vladimír Ševela

Poslanci hnutí Úsvit a předseda Bloku proti islámu Martin Konvička v pondělí vyrazili podpořit demonstraci protiislámského hnutí Pegida do Drážďan. Předtím ve stejný den uspořádali v pražské Poslanecké sněmovně seminář „Imigrační krize a islám“. Konvička a spol. na půdě parlamentu mluvili o „multikulturních fašistech“, o potřebě „chodit rozbíjet debaty proimigračních šílenců“, či nutnosti „nahradit figurky typu Stropnického“.

Blok proti islámu se rozhodl jít s Úsvitem do příštích voleb, někteří řečníci ale už nyní mluvili tak, jako kdyby jejich kandidáti ve sněmovně coby zákonodárci seděli. „Velice rychle potřebujeme dohled nad tuzemskými mešitami, totální dohled nad (jejich) penězi, zákaz financování ze zahraničí, odstřižení od islámských nadací, pokud možno odstřižení od islámských ambasád. Musíme se k nim chovat jako k agenturám nepřátelské mocnosti, napřáhnout tímto směrem sílu tajných služeb a uzákonit to,“ nabádal Konvička, který dříve proslul například výroky o zbavování občanských práv příznivců islámu nebo o zřizování internačních táborů.

Čtěte také: Konferenci odpůrců islámu v Senátu posvětil i Zeman

Podle Konvičky by měl být regulován také obchod s islámským zeměmi. „Je to proti principům svobodného obchodu, ale je sebevražedné obchodovat s někým, kdo vás chce zabít,“ pronesl Konvička.

„Etnomasochisté jsou ubozí“

Šéf Bloku proti islámu se uspokojením vyjádřil o tom, že na sobotní demonstraci v centru Prahy přišlo zhruba poloviční množství odpůrců xenofobie (mluvil o nich jako o „proimigračních šílencích“ nebo „etnomasochistech“), ve srovnání s odpůrci imigrace: „Pokud mají i se všemi placenými aparáty dvě stě nebo tři sta lidí u svatého Václava, jsou ubozí.“ Přesto doporučil, aby příznivci Bloku proti islámu chodili na besedy zastánců vstřícného přístupu k uprchlíkům a narušovali je. „Jedna z cest je chodit rozbíjet jejich debaty,“ řekl Konvička.

Další vystupující, spisovatel Benjamin Kuras, navrhoval uzákonění branné povinnosti a obnovení povinné vojenské služby.

„Kdyby tady bylo jen pár stovek odhodlaných džihádistů, zametou s naší slabou armádou, která slouží jako expediční sbor v podstatě cizích zájmů, především Spojených států, které své války prohrály,“ řekl bezpečnostní analytik Martin Koller (server ECHO24.cz loni zveřejnil dokumenty, podle nichž byl Koller aktivním udavačem StB s krycím jménem Tank). Koller pochválil prezidenta Miloše Zemana za „morální podporu“ branných záloh a dodal, že v čele silových rezortů by měli „sedět odborníci, a nikoli dosazené figurky typu pana Stropnického“, rýpnul si do ministra obrany. „Evropská unie je v rozkladu. Je to důsledek blbosti tohoto podivného konsorcia států, nebo jde o něčí záměr?“ otázal se Koller.

„Zničil jsem životy mnoha žen“

Pozoruhodnou sestavu řečníků a různorodé spektrum výroků doplnil exmuslim a dnes křesťanský aktivista původem z Iráku Salman Hasan. „Učili mě: máš právo znásilnit jakoukoliv ženu, která není muslimka. Sexuální džihád je součástí islámu. Tak jsem to praktikoval a zničil životy mnoha žen. Spal jsem s nimi, ony otěhotněly a měly děti, ale děti patří lepšímu náboženství, takže otci. Ale co ta žena? Ta mě nezajímala, to jsem se v islámu naučil,“ tvrdil Hasan. Benjamin Kuras prohodil, že jakmile se muslimští uprchlíci v Německu, kteří do Česka zatím nechtějí, „dozvědí, že tu jsou hezčí holky, máme jich tu hned sto tisíc.“

V průběhu parlamentního semináře se šéf poslanců Úsvitu Marek Černoch a Konvička omluvili s tím, že je čeká cesta do Drážďan, a vyrazili na demonstraci Pegidy.

Čtěte také: Pegida slavila v Drážďanech, dorazily i stovky Čechů

Související články