Modelka si plní svůj sen. Na kolečkovém křesle

Modelka si plní svůj sen. Na kolečkovém křesleUVNITŘ VIDEO
Panorama

Přijme modeling hendikepované?

bp Echo24

Originální i odvážné modely a oslňující světla fotoaparátů. To zažívají všechny modelky a mezi nimi také Ukrajinka Alexandra Kutasová, která je upoutaná na kolečkové křeslo. Proniknout do náročného světa módního průmyslu chce mimo jiné proto, aby dokázala, že hendikep nemusí být překážkou i v takovém odvětví. O jejím příběhu informovala Svobodná Evropa.

„Ukrajina není moc nakloněna lidem na vozíčku. Myslím, že když se stanu modelkou, pomůžu také ostatním,“ řekla pro americkou rozhlasovou stanici WNYC dvaadvacetiletá rodačka z Kyjeva. Zároveň upozornila, že ani ve velkých městech není vidět na ulici mnoho lidí s hendikepem, protože země příliš nevychází vstříc jejich potřebám.

S modelingem začala Kutasová teprve v loňském září, když pózovala na ukrajinském týdnu módy Ukraine Fashion Week. Nedávno se vrátila z focení v New Yorku. Před tím ji agentury odmítaly kvůli jejímu postižení, když je oslovila.

Mladá žena je ochrnutá od pasu dolů od narození, kdy utrpěla poškození míchy. Že se stane modelkou, snila od svých šestnácti let, kdy jí oslovila v kavárně fotografka. Na některých fotografiích je invalidní vozík skrytý, ale na jiných je součástí kompozice.

Kutasová není jedinou modelkou s postižením, která zažívá úspěch. V minulosti se stala tváří indické módní značky Viva N Diva žena Lakšmí Saa, které útočník polil obličej kyselinou. Newyorský týden módy zase dal šanci Australance Madeline Stuartové s Downovým syndromem.

Čtěte také: Po útoku kyselinou jí stekla kůže. Teď je tváří módní značky

Prestižní módní přehlídka dá šanci modelce s Downem

Související články