1 Petice pro ambasádu

Norsko se k Michalákovým chová brutálně, zní až z Indie

, NOVÉ

Témata: , ,

Zprávy o chlapcích Evy Michalákové, kteří se dostali do mašinerie norských úřadů, doputovaly až do Indie. Několik desítek lidí se připojilo k otevřenému dopisu, podle kterého se norský úřad Barnevernet zachoval vůči dětem „brutálně“. Petici předali českému velvyslanectví v Indii a její zkrácenou verzi norské ambasádě. Kopii dopisů zaslala redakci ECHO24.cz indická právnička a aktivistka Suranja Aijarová.

„Jsme šokovaní, když sledujeme, jak norské úřady podnikají tak brutální kroky a přitom chlapci mají příbuzné v České republice,“ stojí v otevřeném dopise pro českou ambasádu, který podepsaly necelé tři desítky lidí z Indie. Podle petice vyjadřují Michalákové podporu akademici, spisovatelé, úředníci, zastánci dětských práv i ženy v domácnosti.

Podepsaní se podivují nad jednáním norského úřadu Barnevernet. Přijde jim zvláštní, že úřad chlapce odebral rodině i přesto, že se neprokázalo podezření ze sexuálního zneužívání obou chlapců jejich otcem. Místo toho se zaměřil na kvalitu péče, kterou jim poskytovala jejich matka Eva Michaláková.

Signatáři z Indie se pozastavili také nad tím, že pro mladšího z chlapců už hledají norské úřady náhradní rodinu nastálo prostřednictvím adopce. Přitom v České republice mají prarodiče a další příbuzné. Dopis zároveň připomíná, že se s podobným postupem úřadů setkaly také mnohé indické rodiny.

Dopis, který poslali na norské velvyslanectví v Dillí, je kratší a má odlišný obsah. Signatáři v něm především vyzývají ambasádu, aby případu věnovala pozornost. „Doufáme, že přes všechny rozdíly máme stejný zájem o dva nevinné chlapce. Ti mají v České republice členy rodiny, kteří jsou ochotni pečovat o ně, zatímco v Norsku jsou z nich sirotci,“ píší autoři petice.

Čtěte také: Bojíme se o chlapce v Norsku, apeluje sdružení na ministerstvo

Pelikán u Michalákové váhá. Norské rozhodnutí může být správné

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.