Norsko se k Michalákovým chová brutálně, zní až z Indie

Petice pro ambasádu

Norsko se k Michalákovým chová brutálně, zní až z IndieNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Zprávy o chlapcích Evy Michalákové, kteří se dostali do mašinerie norských úřadů, doputovaly až do Indie. Několik desítek lidí se připojilo k otevřenému dopisu, podle kterého se norský úřad Barnevernet zachoval vůči dětem „brutálně“. Petici předali českému velvyslanectví v Indii a její zkrácenou verzi norské ambasádě. Kopii dopisů zaslala redakci ECHO24.cz indická právnička a aktivistka Suranja Aijarová.

„Jsme šokovaní, když sledujeme, jak norské úřady podnikají tak brutální kroky a přitom chlapci mají příbuzné v České republice,“ stojí v otevřeném dopise pro českou ambasádu, který podepsaly necelé tři desítky lidí z Indie. Podle petice vyjadřují Michalákové podporu akademici, spisovatelé, úředníci, zastánci dětských práv i ženy v domácnosti.

Podepsaní se podivují nad jednáním norského úřadu Barnevernet. Přijde jim zvláštní, že úřad chlapce odebral rodině i přesto, že se neprokázalo podezření ze sexuálního zneužívání obou chlapců jejich otcem. Místo toho se zaměřil na kvalitu péče, kterou jim poskytovala jejich matka Eva Michaláková.

Signatáři z Indie se pozastavili také nad tím, že pro mladšího z chlapců už hledají norské úřady náhradní rodinu nastálo prostřednictvím adopce. Přitom v České republice mají prarodiče a další příbuzné. Dopis zároveň připomíná, že se s podobným postupem úřadů setkaly také mnohé indické rodiny.

Dopis, který poslali na norské velvyslanectví v Dillí, je kratší a má odlišný obsah. Signatáři v něm především vyzývají ambasádu, aby případu věnovala pozornost. „Doufáme, že přes všechny rozdíly máme stejný zájem o dva nevinné chlapce. Ti mají v České republice členy rodiny, kteří jsou ochotni pečovat o ně, zatímco v Norsku jsou z nich sirotci,“ píší autoři petice.

Čtěte také: Bojíme se o chlapce v Norsku, apeluje sdružení na ministerstvo

Pelikán u Michalákové váhá. Norské rozhodnutí může být správné

Sdílet:

Hlavní zprávy

Mezi Májem a Káčou aneb Proč žít

KOMENTÁŘ

Člověk si občas položí otázku, jestli se v naší době dá ještě trochu důstojně žít. Tedy člověk třeba jako já. Jestli už pomalu není čas to nějak nenápadně ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články