Sexuální útoky z Nového roku hlásí i Rakousko. 11 evidují v Innsbrucku

Sexuální útoky v Rakousku

Sexuální útoky z Nového roku hlásí i Rakousko. 11 evidují v InnsbruckuNOVÉ 1
Svět

mk Echo24

Celkem 16 sexuálně motivovaných útoků zaznamenala rakouská policie během oslav Nového roku. Z toho jedenáct z nich se událo v Innsbrucku v Tyrolsku, což je podle policie nebývalé množství. Mezi obtěžovanými byly i ženy z Itálie, Německa a Švýcarska. Zprávu dnes zveřejnil server The Local a agentura AFP s odkazem na rakouskou policii. Útoky svým popisem připomínají podobné útoky ze strany migrantů v Německu.

Podle výpovědi napadených došlo k útokům v centru Innsbrucku poblíž Marktplatzu během novoročních oslav. Skupina mužů ženy obklopila, tancovala okolo nich, slovně je obtěžovala a posléze osahávala. Policie v Innsbrucku neuvedla explicitně, že podezřelí jsou migranti nebo cizinci, ale všechny ženy se shodly na tom, že útočníci měli tmavé vlasy a všichni vypadali mladší třiceti let. Většina z nich měla plnovousy.

„Nic podobného jsme tu dosud neměli,“ řekl policista Ernst Kranebitter agentuře AFP.

Dvě napadené ženy stihly pořídit několik fotek útočníků, všechny ale byly ve velmi špatné kvalitě. Policejní mluvčí k případu uvedl, že případ vyšetřují a čekají na záběry pořízené z oslav účastníky i samotnými organizátory.

Zároveň se policie snažila sehnat svědky ještě před skončením oslav. Muži si podle zjištění vybírali ženy, které byly na místě samy nebo se oddělily od skupiny přátel. K útokům došlo většinou v době mezi půl dvanáctou večerní a půl druhou ranní, kdy byly oslavy v plném proudu.

Útoky byly zaznamenány v dalších rakouských městech, například ve Vídni nebo v Grazu. V Salzburgu šlo o 18letého žadatele o azyl, totožnost ostatních útočníků zatím policie nezná.

Čtěte také:

Sexuální útoky na silvestra? Ženy si za to mohou samy, řekl ministr

Německá policie napočítala 25 silvestrovských sexuálních útoků