Babiš: Na Hrad jsem to z Berlína nestihnul, nemám tryskáč

OSLAVA BEZ ŠÉFA ANO

Babiš: Na Hrad jsem to z Berlína nestihnul, nemám tryskáčNOVÉ
Andrej Babiš Foto: FOTO: Jan Zatorsky
Domov

Jan Kálal

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) pro server ECHO24.cz zdůvodnil svoji neúčast na oslavách 28. října. Ve Vladislavském sále chyběl kvůli programu v Berlíně, kde byl hostem Globálního fóra o transparentnosti a výměně informací pro daňové účely. A kde podepisoval dohody důležité pro Českou republiku.

„Na Hradě jsem se řádně omluvil,“ uvedl Babiš, který byl v Berlíně od úterý. Tady ve středu podepsal jako zástupce České republiky dohodu 89 zemí o výměně bankovních informací, která má zprůhlednit finanční toky. Mezi jejími signatáři je i Monako se Švýcarskem.

Čtěte také: Státníci, vojáci, hrdinové. A pak Renč, Sedláček, Bílá

Vicepremiér a předseda hnutí ANO prý nemohl do Prahy dorazit ani na večerní ceremoniál. „Do Berlína už se nelétá, ČSA tam zrušily linku. A nejrychlejší vlak tam jede 4:50. Berlín není tedy ani daleko, ani blízko,“ zmínil.

V narážce na jiného českého miliardáře, šéfa PPF Petra Kellnera a návrat prezidenta Zemana z Číny, pak dodal: „Nemám tryskáč jako Kellner.“ Prezident Zeman se ale nevracel z Číny letadlem Petra Kellnera, ale z pronajatým letadlem, které si na cestu půjčily dvě finanční skupiny, J&T a PPF. Petr Kellner ale na palubě nebyl. 

Čtěte také: 'Zeman by za let s PPF musel jinde odstoupit,' míní šéf TOP 09