Depardieu zkritizoval Clooneyho za schůzku s Merkelovou

Depardieu zkritizoval Clooneyho za schůzku s MerkelovouNOVÉ
Svět

Filmový festival v Berlinale

kva Echo24

Francouzský herec a dnes ruský občan Gérard Depardieu zkritizoval holywoodského herce George Clooneyho za schůzku s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Na tiskové konferenci svého nového filmu Saint Amour, který se představil na festivalu v Berlíně, se opřel i do Holywoodu a nového filmu Zmrtvýchvstání s Leonardem DiCapriem. Informoval o tom deník The Local.

„Vidíme tyhle syrské uprchlíky a George Clooneyho na schůzce s paní Merkelovou. Nemyslím, že to je dobře. Dnes chceme být všichni herci, politiky i ekology,“ kritizoval Depardieu hollywoodského kolegu. George Clooney se s Merkelovou sešel v Berlíně, kde na filmovém festivalu Berlinale propagoval nový film bratří Coenů Ave, Caesar. Spolu se svou manželkou Amal, lidskoprávní advokátkou, diskutovali s Merkelovou o uprchlické krizi. Clooney spolupracuje s Mezinárodním záchranným výborem, který pomáhá obětem války a dalších humanitárních krizí. Clooney a jeho žena se v Berlíně setkali i se syrskými uprchlíky.

Gérard Depardieu od roku 2012 kritizoval francouzský daňový systém, poté se stal rezidentem Belgie, aby se vyhnul placení 75procentní milionářské daně ve Francii. Krátce poté získal ruské občanství. Čas od času překvapí svou hlasitou podporou ruského prezidenta Vladimira Putina. Na tiskové konferenci v Berlíně oznámil, že se cítí jako Rus. Dále zopakoval, že obdivuje Putina pro to, co dělá pro ruský národ. V novém filmu s názvem Stalinův divan ztvární Depardieu sovětského diktátora Stalina. Film bude režírovat francouzská herečka a režisérka Fanny Ardantová.

Čtěte dále: Gérard Depardieu bude hrát v novém filmu Stalina

Související články