Stadion na Strahově je na prodej. Developeři tam chtějí stavět byty

Prodej stadionu na Strahově

Stadion na Strahově je na prodej. Developeři tam chtějí stavět bytyNOVÉ
Stadion Evžena Rošického - severní tribuna Foto:

Foto: Honza Záruba – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikimedia Commons

1
Domov

mk Echo24

Fotbalová asociace ČR bude prodávat stadion Evžena Rošičkého na Strahově. Již se rozběhly přípravy na prodej, seriózních zájemců je několik. Prodej komplikuje také 15letý závazek na využití pozemků pro sportovní účely. Ve hře je i hlavní město Praha, které chce fungování stadionu zachovat. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.

Zájemců o odkup stadionu, který vlastní Fotbalová asociace České republiky (FAČR), je více. „Přípravy na prodej už započaly, zájemců o lukrativní parcelu je několik,” uvedl Miroslav Jansta pro MfD. Jeho Česká unie sportu (ČUS) má k Rošického stadionu předkupní právo. Pod ČUS přitom FAČR přímo spadá.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Mezi zájemce podle zdrojů z realitního trhu patří tuzemské investiční skupiny J&T a Penta. Nikdo z nich ale informaci přímo nepotvrdil. Ve hře jsou ale i další společnosti. „Nás nikdo neoslovil, ale určitě by nás to zajímalo. Kdyby se k tomu vypsala soutěž, zřejmě bychom ze zúčastnili,“ uvedl ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka pro MfD.

Dalším velkým zájemcem je Hlavní město Praha. To také vlastní pozemky pod největším ze stadionů a také okolo celého komplexu. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská si přeje, aby stadion i nadále sloužil ke sportovním účelům. Zároveň vyslala jasný vzkaz investorům. „Varovala bych všechny soukromé investory, kteří si chtějí kupovat pozemky s funkčním využitím pro sport a plánovat na nich bydlení. Město nemá žádný zájem na tom, aby se tam územní plán měnil,“ uvedla náměstkyně Kolínská pro MfD.

Podle MF DNES je nákladná již samotný provoz a údržba stadionu Evžena Rošického, která vyjde asi na 20 milionů korun ročně. Většina pozemků je navíc za zatížena předkupními či zástavními právy anebo závazky využívat je nejméně 15 let ke sportovní činnosti.

Čtěte také:

Nové byty v Úvalech rychle mizí. Prodeje podporuje výstavba nové školy

Policie prověřovala prodej bytů na Praze 1, zastupitel Skála je ve vazbě