1 Výrok o likvidaci novinářů

Zeman opět proslavil Česko. Jeho výroky řeší New York Times

, NOVÉ

Témata: , ,

Poslední výroky Miloše Zemana o likvidaci novinářů zajistily České republice opět pozornost na stránkách zahraničních médií. Informují o něm americký časopis Newsweek i zpravodajský server The New York Times. Deník o  českém prezidentovi hovoří jako o člověku, kterému není kontroverze cizí. Reaguje tak na jeho výrok, že novináři by měli být likvidováni, který pronesl v rozhovoru s Vladimirem Putinem na pekingské konferenci.

Aby si američtí čtenáři mohli udělat obrázek o české hlavě státu, připomíná článek v úvodu některé Zemanovy dřívější kontroverzní výroky. Vzpomíná například, že český prezident navrhoval, aby byli vegetariáni a abstinenti usmrceni, a také to, že nazval islám „náboženstvím smrti“. Do kontextu s jeho posledním výrokem článek NYT navíc přidává, že již dříve Zeman přirovnal novináře ke hnoji a hyenám.

The New York Times uvedly, že výrok českého prezidenta znepokojil řadu zdejších politiků v čele s ministry Lubomírem Zaorálkem a Danielem Hermannem. Jako důkaz pak citují jejich rozčarované tweety. V těch se politici shodují, že podobná věc nemůže být řečena ani jako vtip a že ve světle bezpočtu zavražděných ruských novinářů není podobné žertovní na místě. V textu je uvedeno také vyjádření europoslance Pavla Teličky, podle kterého vše akorát dokazuje, jak moc se Zeman pro roli prezidenta nehodí.

Na Zemanovu obranu je přidáno i vyjádření mluvčího Ovčáčka, který se do novinářů opřel s tím, že nikdy nepochopí bonmoty. Navíc byl prý celý humbuk kolem výroku uměle vykonstruován.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Přední americký zpravodajský server na závěr přidává zamyšlení, že svoboda médií v České republice není jen abstraktní pojem. Znepokojuje se nad tím, že tuzemská média jsou koncentrována v rukou movitých magnátů, což je podle NYT s podivem, vzhledem k tomu, kolika lety komunismu si Česká republika prošla. Na závěr je také zmíněna i kauza s nahrávkami odposlechů ministra Babiše, které dokládají, jak ovlivňuje svá média. 

Více čtěte zde: Zeman: Novináře je třeba likvidovat. Putin: To není nutné. Omezit možno

V Německu si všímají Babiše: Přímo útočí na demokracii, píší

Babiš poprvé slyšel nahrávky. A rozpomněl se na praktiky StB

Z nového čísla Past low cost země. Proč prodáváme do světa své věci stále levněji

Echo týdne: Čína, Polsko a pošta ● Kauza: Hypotéka, u které pořád rostou splátky ● Komentář: Měsíc, kdy do Česka přišla krize ● Rozhovor: Klademe silnější národní akcent ● Recenze: Měsíc, kdy do Česka přišla krize

Kdo řídí Gretu Lidé tvořící zázemí malé aktivistky
Pěvec z vůle bohů, zejména Múz Řekni mi, co si myslíš o Karlu Gottovi, a já ti řeknu, kdo jsi
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.