Babiš poprvé slyšel nahrávky. A rozpomněl se na praktiky StB

Ovlivňování médií

Babiš poprvé slyšel nahrávky. A rozpomněl se na praktiky StBNOVÉ 2
Krátké zprávy

Echo24

Ministr financí Andrej Babiš byl ve čtvrtek vpodvečer poprvé konfrontován s nahrávkami, na kterých se domlouvá s redaktorem Mf Dnes Markem Přibilem na kompromitujících článcích. V pořadu České televize Interview ČT 24 mu je ve studiu pustili, což ministra dokonale rozčílilo. „Toto jsou praktiky StB!” vykřikoval ve studiu. Na dotaz, zda jsou nahrávky pravé, odmítal odpovídat. „Znám spoustu redaktorů. Určitě si to nepamatuji,“ uvedl pak v odpovědi na otázku, zda se sešel s Markem Přibilem, bývalým redaktorem Mf Dnes.

Na závěr rozhovoru na dotaz, zda plánuje rezignovat odpověděl: „Proč bych měl rezignovat? To by se vám líbilo!“

Nahrávky vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše rozpoutaly živou politickou diskusi. Bohuslav Sobotka například na svůj twitter ve středu odpoledne napsal: „Mnohokrát jsem slyšel A. Babiše, jak říká, že svá média neovlivňuje a neřídí. Tohle ukazuje, že veřejně lhal.” Po večerním grémiu o budoucnosti vládní politiky navíc vyzval národ k tomu, aby si každý zmíněné nahrávky poslechl. „V posledních hodinách se ukazuje, jaké metody používá v politice Andrej Babiš. Vždy prohlašoval, že neúkoluje novináře ve svých médiích. Dnes se ukázalo, že v této věci opakovaně lhal. Já bych vyzval občany této země, aby si nahrávky pustili,” řekl Sobotka.

Andrej Babiš ve čtvrtek ráno uvedl, že podává kvůli nahrávce trestní oznámení. „Je neuvěřitelné, že mě někdo může odposlouchávat na ministerstvu financí, na bezpečnostní radě státu. Pan premiér místo toho, aby to řešil, tak vyzývá lidi, aby to poslouchali.“ Babiš Blesku také oznámil, že kvůli nahrávkám podá trestní oznámení na neznámého pachatele. „Mám podezření, že jsem léta odposloucháván, a považuji to za skandální,“ uvedl Babiš v rozhovoru pro Blesk.cz.

Více čtěte: Anticharta z Mafry. Babiš nás neovlivňuje, tvrdí novináři