1 Právo šaría ve Skandinávii?

Imám v dánské mešitě káže ukamenování cizoložníků

, NOVÉ

Témata: , ,

Dánská televize natočila šokující materiál. Její novináři se zaměřili na dlouhodobě kontroverzní mešitu Grimhøj ve městě Aarhus na severovýchodě Dánska a tajně v ní pořídili záznam výkladu tamního imáma, který obhajuje ukamenování cizoložníků. Informaci přinesl server The Local. Přitom stejný imám už před rokem při kázání v berlínské mešitě vyzýval k modlitbám za pozabíjení židů.

Televizní stanice TV2 natočila v Aarhusu výklad učení imáma, tedy muslimského duchovního, Abu Bilala Ismaila, který během své „lekce“ obhajuje ukamenování cizoložníků. To je totiž podle něj odpovídající trest za nevěru. Na video se můžete podívat zde.

„Pokud se vdaná nebo rozvedená žena, která již není panna, zapojí do smilstva, měla by být ukamenována k smrti,“ říká například na videu. „Když muž nebo žena poruší manželský slib, dopustí se cizoložnictví a měli by být ukamenováni. Pokud se tento případ týká ženy – panny, je potrestána bičováním,“ pokračuje imám.

Abu Bilal Ismail na videu dále vysvětluje svoji politiku „oko za oko“, když říká, že ,,ten, kdo zabije muslima, by měl být taky zabit“. Smrt by podle něj měla potkat i ty, kteří se zřeknou svého náboženství.

O kontroverznosti této dánské mešity se mluví již od roku 2014, kdy její zástupci veřejně deklarovali, že podporují organizaci Islámský stát. S mešitou také bývá spojován Abdessamad Fateh, první Dán, který je uveden na seznamu teroristů hledaných USA.

Zástupci mešity odmítli materiál natočený televizí TV2 komentovat na kameru. Řekli pouze, že „byli podvedeni špiónem“.

V reakci na natočenou reportáž se proto množí hlasy volající po okamžitém uzavření této mešity. Relevantní úřady prý nyní podniknou potřebné kroky a budou ji vyšetřovat. Toto vyhlášení úřadů však může vzbuzovat pochyby, protože stejný Abu Bilal Ismail rozhodně není dánským úřadům neznámý. Již před víc než rokem se na veřejnost dostaly nahrávky, kdy při návštěvě berlínské mešity vyzýval k modlitbám za pozabíjení všech židů. Přesto od té doby dál nerušeně káže.

Čtěte také: Dánsko má zabavovat uprchlíkům „nadbytečný majetek“. Zatím nevybrali nic

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.