VIDEO: ‚Naše tanky budou v Praze,‘ skandovali extremisté v Moskvě

VIDEO: ‚Naše tanky budou v Praze,‘ skandovali extremisté v MoskvěNOVÉ
Svět

EXTREMISTÉ V RUSKU

tv Echo24

Ruští extremisté v úterý u příležitosti Dne ruského národa vyšli do ulic. Hesla, která skandovali, ukazovala, kam až by podle nich měla sahat hranice Ruska. „Naše MiGy přistanou v Rize, naše tanky budou v Praze!“ volala skupina.

Podle ukrajinského webu Varota.ua malou skupinu extremistů tvořili extrémní nacionalisté. Video zveřejnil server Grani.ru a je na něm vidět několik desítek lidí, kteří procházejí ulicí Moskvy a provolávají extremistické slogany.

„Krym nám nestačil,“ skandovala skupina, které ruská anexe Krymu očividně nepřipadá dostatečná a do Ruska by podle ní měl patřit i Donbas a celá Ukrajina. „Minsk – ruské město, Istanbul – ruské město, Berlín – ruské město,“ volali také lidé. Zmínili rovněž Varšavu, Kyjev či Tallinn. Do Ruska by podle nich měla patřit i Praha. „Naše MiGy přistanou v Rize, naše tanky budou v Praze!“ provolávali.

Demonstrativní pochod se podle serveru Lidovky.cz nekonal pouze v hlavním ruském městě, ale také například v Petrohradu, Volgogradu, Rostově na Donu, Nižném Novgorodu či Kazani.

Čtěte také: Překvapení na Slovensku: Směr přišel o většinu, uspěl fašista Kotleba

Související články