1 Znepokojivá výpověď

V Německu žijí i bývalí teroristé IS, tvrdí uprchlí syrští křesťané

, NOVÉ

Témata: , ,

Mezi imigranty v Německu žijí i bývalí členové Islámského státu. Reportérovi ruské stanice RT to při jeho poslední cestě po Sársku svěřili členové komunity syrských křesťanů, kterým se podařilo uprchnout ze zajetí islamistických fanatiků. Své obavy už stihli sdělit i německé policii, a ta se už podezřeními začala zabývat.

Novinář Peter Oliver se s uprchlými Syřany setkal ve městě Saarlouis poblíž francouzských hranic. Někteří z nich byli ještě před několika lety drženi jako rukojmí Islámského státu na Blízkém východě. Poté co se jim podařilo ze zajetí uprchnout, doufali v nalezení úkrytu v některém z německých měst. Ke svému překvapení se ale ve Frankfurtu opět setkali s jedním ze svých bývalých věznitelů.

„Ten muž mě kdysi mnohokrát kontroloval na stanovištích poblíž naší vesnice. Dokonce jsme byli schopní nalézt jeho profil na Facebooku. Když jsem se teď znovu podíval na webovou stránku, našel jsem ho tam zase. Připadá mi strašidelné, že tento terorista může žít jen tak v demokratickém státě, jako je Německo,“ prohlásil jeden ze Syřanů pod podmínkou zachování anonymity.

Křesťanští uprchlíci jsou nyní zděšení, neboť jejich bývalý věznitel údajně není jediným bývalým členem Islámského státu, který se nyní v Německu zdržuje. Pár rodin prý dokonce zvažuje další cestu přes hranice, jen aby před těmito lidmi uprchly. Ostatní imigranti se po identifikaci bývalých teroristů rozhodli vyhledat pomoc úřadů.

„Policie vzala celou věc velmi vážně, bojíme se ale, že kvůli platným zákonům nebude moci zasáhnout. Musí totiž počkat, až tito lidé spáchají něco ilegálního. Přitom v Sýrii to byli zabijáci, kteří dokonce vyvěšovali vlajku Islámského státu. Někdo takový by neměl mít v Německu žádné místo,“ prohlásil podle RT vůdce Asyrského kulturního centra Charlie Kanoun.

Podle německých vyšetřovatelů už bylo v souvislosti s nahlášením podezřelých osob zahájeno vyšetřování. 

„Všechny ty oběti únosů a další rukojmí doufali, že útěkem do Německa naleznou bezpečí. Ale ti teroristé jsou tu zase, a Německo se k nim chová velmi zdvořile. Bylo by opravdu tragické, pokud bychom se museli opět stát uprchlíky tentokrát kvůli křesťanskému státu, který nás nedokáže ochránit,“ stěžoval si Kanoun.

Čtěte také: Premiér Francie: Evropa nemůže přijmout všechny. Migrace ji ohrožuje

Na neurčito. Německo prodlouží hraniční kontroly

‚Starejte se i o Němce‘. Matka s dětmi žije v kontejneru

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.