Babiš: Kleslová byla špionka. Jako James Bond

Jako James Bond

Babiš: Kleslová byla špionka. Jako James BondNOVÉ 1
Domov

Jan Kálal

Vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš nabídl nevšední paralelu. Komunistickou rozvědčici a předsedkyni ANO v Praze Radmilu Kleslovou přirovnal k fiktivnímu agentovi britské tajné služby MI6 Jamesi Bondovi, jinak hrdinovi knižních a filmových příběhů. Babiš to uvedl v pořadu Vaše téma na TN.cz.

„Každý stát má svoji rozvědku. Ona pracovala pro stát jako špionka. Ale nikoho neudávala, nikomu neubližovala. Nebyl každý hrdina,“ prohlásil Babiš. Po opakovaných dotazech řekl, že by ji chtěl v předsednictvu svého hnutí – podobně jako šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka.

Čtěte také: Kmotra Kleslová. Žena, která pomohla Babišovi k miliardám

Vicepremiér na adresu nynější starostky Prahy 10 zmínil, že se znají dlouhodobě. „Nic nepodepsala, dokonce má čistý lustrák,“ obhajoval její působení před listopadem 1989. Připomněl, že byla zhruba 15 let členkou sociální demokracie. Právě z ČSSD se dobře znají Kleslová s Faltýnkem. „Radku Kleslovou znám 20 let, oba jsme byli sociální demokraté. Považuji ji za schopnou političku,“ zmínil už dříve Faltýnek.

Čtěte také: Kleslová si to umí ošetřit, míní její soupeř Stropnický

Sama Kleslová se netají s tím, že chce na sněmu hnutí ANO na přelomu února a března zabojovat o post místopředsedkyně. „Chci pomoci panu Babišovi s organizací. Mám zkušenosti v této věci, prokázala jsem je ve vedení pražské organizace. ANO v Praze vyhrálo volby. Myslím, že mám znalosti a můžu o ten post bojovat,“ uvedla.

Čtěte také: Kleslová, Zoufalík... na změnu zapomeňte. Tady je Hrdličkovo

Čtěte také: Babišova rozvědčice Kleslová, číslo průkazu 240361