4 MPV 4x4

MPV s pohonem 4X4: Ford S-Max a Galaxy, Seat Alhambra, VW Sharan a Caddy Maxi

SPECIÁL AUTO ECHO

Témata:

Velká MPV jsou sice druh na vymření, ale těch pár co přežívají, nabízí kombinací pohodlí, prostoru a výkonu. S pohonem na všechna čtyři kola se hodí i do terénu.

Ford S-Max a Galaxy: Rychle a Stylově

Velká MPV jsou druh na vymření. Takovou kombinaci pohodlí, prostoru a jistoty na kluzkém povrchu jako dvojice S-Max a Galaxy nabídne už jen duo Sharan–Alhambra z koncernu VW. Jenže Ford je mladší a od pohledu dynamičtější a nabízí skvělou výbavu včetně světlometů LED. Zvláště S-Max je výborný tip pro praktické rodinné auto, s pohonem 4x4 můžete vybírat mezi dvoulitrem se 110 kW (manuál) nebo 132 kW (automat).

Cena od: 929 990 Kč

Náš tip: MPV je vždy prostornější než SUV, za stejné peníze nabídne víc. U Fordu nešetřete, skvělá je verze Titanium TOP Edition+.

Volkswagen Sharan: To nejlepší

VW Sharan sice nepůsobí tak mladistvě jako oba Fordy, ale na první místo jej řadí vnitřní prostor a praktičnost, ve výbavě by to byla remíza. Motory má VW shodné se Seatem, ale to by nebyl Volkswagen, aby nenabídl něco extra, například silnější provedení turbodieselu se 135 kW se chlubí sedmistupňovým DSG. Stejné je to s výbavou, do Seatu si nemůžete objednat lepší audio, VW nabízí Dynaudio Contour. Jen ta cena…

Cena od: 1 003 900 Kč

Náš tip: Volkswagen vyhoví náročnějším zájemcům. A ti si nejspíš rádi připlatí 120 000 Kč za vrcholnou verzi se 135 kW a automatem.

Seat Alhambra: Černý kůň mezi 4x4

Není tak nápadná jako Ford ani tak známá jako sesterský Volkswagen, ale Alhambra nabízí nejlepší poměr prostoru (ten je obrovský) a ceny (ta je mnohem nižší než u VW a srovnatelná s Fordem). Technika je přitom na úrovni, nechybějí asistenti ani luxusní doplňky jako masážní sedadlo. Čtyřkolku tvoří osvědčený systém Haldex. Pohon 4x4 se dodává k 2.0 TDI 110 kW s ma-
nuálem nebo do verze se 135 kW a samočinnou převodovkou DSG.

Cena od: 913 900 Kč

Náš tip: Dopřejte si položku Sportovní sedadla a elektrické ovládání zadních posuvných dveří. Jedna z největších výhod Alhambry!

VW Caddy Maxi: Unikát i do terénu

Když je řeč o velkých MPV s pohonem všech kol, rychle dojdou slova. Skutečná MPV 4x4 spočítáte na prstech jedné ruky, navíc nejsou zrovna levná. K těmto unikátům se ale řadí ještě výjimečnější vůz: osobní dodávka VW Caddy, v prodlouženém, standardně sedmimístném provedení Maxi a s pohonem 4Motion. Můžete ji mít se známým 2.0 TDI o výkonu 90 kW nebo 110 kW a díky vyššímu podvozku i se solidní průchodností terénem.

Cena od: 723 954 Kč (vč. DPH)

Náš tip: Stačí-li vám pět míst, pak existuje i atraktivní „oplastovaná“ verze Alltrack.

Čtěte také: Speciál: Auta ze segmentu SUV a 4x4


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.