Paroubek cítí šanci, opět chce vstoupit do ČSSD

Krize v ČSSD

Paroubek cítí šanci, opět chce vstoupit do ČSSDNOVÉ 1
Domov

Kolínský okresní výbor ČSSD se znovu zabýval možným návratem někdejšího premiéra Paroubka do strany. Kolínská organizace se obrátila na pražské kolegy a žádá, aby své předchozí zamítnutí návratu Paroubka do strany zvážili. Pražská organizace se zatím k výzvě nevyjádřila.

„Žádáme je, aby přehodnotili své stanovisko a umožnili Jiřímu Paroubkovi, aby mohl vstoupit k nám do místní organizace,“ uvedl Semerád.

Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku v souvislosti s volební prohrou ČSSD oprášili požadavek na vstup bývalého předsedy ČSSD a někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Vyzývají pražský výbor sociální demokracie, aby Paroubkovo přijetí do místní organizace v Cerhenicích neblokoval.

O přijetí Paroubka se Cerheničtí pokoušeli už v létě, narazili ale na odmítavý postoj pražských kolegů. Opětovný vstup do strany musí podle stanov schválit Paroubkova původní domovská organizace a také příslušný okresní a krajský výkonný výbor. Pražský výbor sociální demokracie ale Paroubkův návrat zamítl. Podle Semeráda by pražští sociální demokraté měli po prohraných volbách učinit sebereflexi a své stanovisko přehodnotit.

Výsledkem sněmovních voleb se v sobotu zabýval okresní výkonný výbor sociální demokracie v Kolíně. Jeho členové přijali usnesení týkající se Paroubka, které pošlou pražským kolegům. „Žádáme je, aby přehodnotili své stanovisko a umožnili Jiřímu Paroubkovi, aby mohl vstoupit k nám do místní organizace,“ uvedl Semerád.

ČSSD skončila ve volbách se ziskem 7,27 procenta hlasů až šestá, jasně vyhrálo hnutí ANO, které dostalo 29,64 procenta. V Praze sociální demokraty volilo 5,57 procenta lidí. Debakl utrpěla ČSSD i ve Středočeském kraji, kde jí náleží sedmé místo a 6,63 procenta hlasů. Semerád míní, že kdyby středočeští sociální demokraté vsadili na jiného lídra než Jana Hamáčka, mohl být volební výsledek lepší.

Čtěte také: ANO jednalo v Průhonicích s komunisty a se Švejnarem