1 Krize v ČSSD

Paroubek cítí šanci, opět chce vstoupit do ČSSD

NOVÉ

Témata: ,

Kolínský okresní výbor ČSSD se znovu zabýval možným návratem někdejšího premiéra Paroubka do strany. Kolínská organizace se obrátila na pražské kolegy a žádá, aby své předchozí zamítnutí návratu Paroubka do strany zvážili. Pražská organizace se zatím k výzvě nevyjádřila.

„Žádáme je, aby přehodnotili své stanovisko a umožnili Jiřímu Paroubkovi, aby mohl vstoupit k nám do místní organizace,“ uvedl Semerád.

Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku v souvislosti s volební prohrou ČSSD oprášili požadavek na vstup bývalého předsedy ČSSD a někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Vyzývají pražský výbor sociální demokracie, aby Paroubkovo přijetí do místní organizace v Cerhenicích neblokoval.

O přijetí Paroubka se Cerheničtí pokoušeli už v létě, narazili ale na odmítavý postoj pražských kolegů. Opětovný vstup do strany musí podle stanov schválit Paroubkova původní domovská organizace a také příslušný okresní a krajský výkonný výbor. Pražský výbor sociální demokracie ale Paroubkův návrat zamítl. Podle Semeráda by pražští sociální demokraté měli po prohraných volbách učinit sebereflexi a své stanovisko přehodnotit.

Výsledkem sněmovních voleb se v sobotu zabýval okresní výkonný výbor sociální demokracie v Kolíně. Jeho členové přijali usnesení týkající se Paroubka, které pošlou pražským kolegům. „Žádáme je, aby přehodnotili své stanovisko a umožnili Jiřímu Paroubkovi, aby mohl vstoupit k nám do místní organizace,“ uvedl Semerád.

ČSSD skončila ve volbách se ziskem 7,27 procenta hlasů až šestá, jasně vyhrálo hnutí ANO, které dostalo 29,64 procenta. V Praze sociální demokraty volilo 5,57 procenta lidí. Debakl utrpěla ČSSD i ve Středočeském kraji, kde jí náleží sedmé místo a 6,63 procenta hlasů. Semerád míní, že kdyby středočeští sociální demokraté vsadili na jiného lídra než Jana Hamáčka, mohl být volební výsledek lepší.

Čtěte také: ANO jednalo v Průhonicích s komunisty a se Švejnarem


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.