1 Demonstrace v Německu

Odpůrci energie z uhlí vnikli v Německu do povrchového dolu

NOVÉ

Témata: , , ,

Odpůrci uhlí v sobotu vnikli do prostor povrchového dolu Hambach západně od Kolína nad Rýnem. Oddělili se asi od 2500 demonstrantů, kteří den před začátkem klimatické konference v Bonnu protestovali proti využívání hnědého uhlí k výrobě elektrické energie. S odvoláním na policii o tom informuje agentura DPA.

Někteří protestující se střetli s policisty, větší incidenty ale hlášeny nejsou.

Účastníci demonstrace dávají před klimatickou konferencí najevo, že chtějí, aby se v Německu co nejrychleji přestala vyrábět elektřina z uhlí. Spalování hnědého uhlí je s ohledem na klima považováno za nejškodlivější způsob získávání energie.

Agentura AP připomíná, že i když se německá kancléřka Angela Merkelová zasazuje o využívání obnovitelných zdrojů energie, asi 40 procent elektřiny v Německu pochází z uhelných elektráren.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: EPH a PPFI ruší plány rozšiřování těžby uhlí v Německu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.