Macháček v ČRo napadl Pajerovou: Ty p… zatracená

Bořili režim, teď jsou proti sobě

Macháček v ČRo napadl Pajerovou: Ty p… zatracenáNOVÉ
Jan Macháček a Monika Mac Donagh Pajerová Foto:

FOTO: Wikimedia Commons/Dipsey a reprofoto ČT

1
Domov

Echo24

Jan Macháček, někdejší signatář Charty 77, který nyní působí jako předseda správní rady Babišova Institutu pro politiku a společnost, v Českém rozhlase velmi vulgárně napadl bývalou studentskou vůdkyni sametové revoluce z roku 1989 Moniku Pajerovou. Nazval ji „píčou jednou zatracenou“.

Velmi nepříjemnou situaci musel řešit Český rozhlas ve středu při natáčení pořadu Názory a argumenty, který se věnoval výročí 17. listopadu. Jan Macháček nynější vysokoškolskou pedagožku Moniku Mac Donagh Pajerovou před dalšími diskutujícími nazval nechutným výrazem a poté ze studia utekl. Pajerová zůstala po Macháčkově urážce ve studiu velmi překvapená a chvíli nevěděla, jak na hrubou urážku reagovat. „Janu Macháčkovi jsem říkala, že když už se nenechal zlomit bývalým režimem, tak se nechal zlomit penězi. Vyčetla jsem mu, že pracuje pro Andreje Babiše, který lže lidem a manipuluje je prostřednictvím svých médií,“ popsala konflikt Pajerová. Přiznala, že byla překvapená, že s ní Macháček nijak nepolemizuje, ale převedl vše na osobní rovinu. „Nazval mne pí… zatracenou,“ uvedla Pajerová. Její slova potvrdil i Jefim Fištejn, který se rovněž účastnil natáčení. „Něco podobného jsem nezažil. Řekl dokonce ty pi… zasraná. Odešel rozčílen a poslal nás všechny do pr…,“ řekl Fištejn.

Moderátora pořadu Petra Schwarze konflikt ve studiu mrzí. Už proto, že zná Macháčka i Pajerovou ještě z doby před sametovou revolucí. „Monika na Honzu tlačila nějakým způsobem, on se naštval a odešel ze studia. Je pravda, že něco odsekl ve dveřích. Z mého pohledu je to velmi politováníhodný konflikt mezi dvěma lidmi, kteří se znají dlouho dobu. Je to strašná škoda, že se to stalo, ještě navíc v pořadu, který se věnoval 17. listopadu. To, o co mělo jít, se převedlo čistě na osobní konflikt,“ řekl Schwarz. Pořad, který byl předtáčený, bude ČRo Plus vysílat dnes od 18 hodin deseti minut, ale ona urážka na záznamu nebude. Podle rozhlasu ji již mikrofony nezachytily. „Co přesně Macháček mezi dveřmi říkal, nevím. Ona urážka na záznamu není. Upřímně řečeno, měl jsem jiné starosti. Byl jsem zodpovědný za pořad a při Macháčkově odchodu jsem hned začal zajišťovat, co s pořadem dál. Byl to pro nás výrobně problém,“ dodal Schwarz.

Podle Radka Kubička z Českého rozhlasu redakce při editaci konflikt nevystřihla a odvysílá jej. „To, že Macháček ze studia odešel a že se předtím s Pajerovou nějak chytnul, jsme samozřejmě na nahrávce nechali,“ řekl Kubičko.

Echo24 požádalo o vyjádření Jana Macháčka, ten se však k ničemu vyjadřovat nechce, jen přes SMS vzkázal, že s deníkem Echo24 nekomunikuje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.