1 Útok za bílého dne

Policie hledá ženu, která kopala do hlavy a slabin opilce. Skončil v nemocnici

, NOVÉ

Témata: , ,

Pražská policie pátrá po ženě, která za bílého dne několikrát kopla do ležícího nemohoucího muže. Ten nikoho neobtěžoval a k zemi se svalil vlastním přičiněním, pravděpodobně kvůli opilosti. Muž skončil v bezvědomí, ze kterého se probral po několika dnech v jedné z pražských nemocnic. Ženě hrozí až deset let ve vězení.

K útoku došlo během nedělního odpoledne okolo půl páté. Devětačtyřicetiletý muž se v pražské ulici U Bulhara pravděpodobně opilý opíral o dopravní značku. Sám si při tom nikoho nevšímal a neobtěžoval. Poté k němu přistoupila žena, která mu nejprve něco důrazně vysvětluje. Muž se v průběhu ženina dialogu nejspíš vinou opilosti sesunul k zemi, kde zůstal ležet. 

Žena následně muže několikrát kopla nohou do obličeje a celkově do oblasti hlavy. Na záběrech kamery je vidět, že po několika kopancích žena na muže plivne a odchází s mladým párem opodál. Jiná dívka se po chvíli k mužovi vrátí a snaží se mu poskytnout laickou první pomoc.

„Útočnice této situace opět zneužije a také se vrátí zpět na místo činu. Nikoli ale proto, aby muži v bezvědomí pomohla, ale aby ho ‚dorazila‘.  Na záběrech bezpečnostní kamery je vidět jak k muži přistoupí a kopne ho bez slitování do oblasti jeho mužství,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Dalším úderům zabránil kolemjdoucí mladík, který ženu od muže odtrhl.

Muže v bezvědomí převezla záchranná služba do jedné z pražských nemocnic. Z bezvědomí se probral během několika dní a v pátek již mluvil s kriminalisty, aby jim popsal celý incident.

Napadený policistům řekl, že ženu potkal několik hodin před útokem v nedalekém baru, kam si zaskočil na pár piv. Už zde ho žena bez jakéhokoliv předchozího konfliktu napadla, když mu o hlavu rozbila skleněnou lahev. Dle svých slov muž i poté ženu ignoroval, ovšem ta ho i nadále alespoň verbálně atakovala. Muži pak ochranka baru doporučila provozovnu opustit, což muž respektoval, ovšem žena šla za ním a znovu ho napadla.

Kriminalisté ženu hledají pro kvůli podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za což hledané hrozí až deset let odnětí svobody. Dle zjištěných informací je útočnicí cizinka a hrozí jí tedy i deportace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policisté zachránili z auta týrané psy, museli kvůli nim vymlátit okno

Amerika oslavuje hrdinu. Policistu, který na Manhattanu zastavil teroristu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.