1 Barbie s hidžábem

Nová Barbie dostala hidžáb podle úspěšné americké šermířky

NOVÉ

Témata:

Bronzová olympijská medailistka v šermu Ibtihaj Muhammadová se stala předlohou pro jeden z nových modelů panenky Barbie. Hračka má na hlavě hidžáb, stejně jako Muhammadová, která s ním nastoupila loni v Riu de Janeiro jako první Američanka v historii olympijských her.

„Tohle je splnění mého dětského snu,“ uvedla jednatřicetiletá Muhammadová, která se v Riu podílela na třetím místě družstva šavlistek. Ze soutěže týmů i zlato a čtyři bronzy ze světových šampionátů.

Společnost Mattel zařadila „její“ panenku do edice věnované ženám, které překonávají bariéry a mají inspirovat mladou generaci dívek. „Když přemýšlím o své cestě, na které jsem se jako muslimka dala na šerm, našli se lidé, kteří mi dávali najevo, že tam nepatřím. Všem těm lidem, co mi nevěřili: tahle Barbie patří vám,“ uvedla Muhammadová při představení panenky.

Čtěte také: Místo panenky Barbie Hitler. Prodejce láká na nový střih uniforem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.