1 změny u Volkswagenu

Volkswagen chce sjednotit výrobu motorů, převodovek a dalších autodílů

NOVÉ

Témata:

Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá spojit své aktivity ve výrobě autodílů do samostatné divize, aby zvýšil jejich efektivitu. Informovala o tom společnost, jejíž součástí je i česká automobilka Škoda Auto. Podle zdroje agentury Reuters by tento krok neměl vést k žádnému snižování výrobních kapacit.

Nová divize by měla zahrnovat 56 továren na výrobu motorů, převodovek a dalších autodílů. Tyto provozy v celém světě zaměstnávají kolem 80 000 lidí. Koncernové značky Audi, Porsche a Škoda nyní vyrábějí motory a části podvozků ve vlastních závodech, upozorňuje Reuters.

Nová divize podle automobilky zajistí větší efektivitu aktivit a pomůže celému koncernu při plánovaném přesunu pozornosti k automobilům na elektrický pohon.

„Tato reorganizace ukazuje, že konečně nastávají strukturální změny,“ uvedl šéf centra pro automobilový výzkum při univerzitě v Duisburgu Ferdinand Dudenhöffer. „Mohlo by to podpořit ziskovost Volkswagenu, je ale zapotřebí počkat na podrobnosti,“ dodal.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.