Plíšková podlehla na Turnaji mistryň Ostapenkové, semifinále si však zahraje

Karolína Plíšková Foto:

1
Domov
Sdílet:

Tenistka Karolína Plíšková si na Turnaji mistryň na závěr základní skupiny připsala první prohru, po dvou jasných vítězstvích podlehla v Singapuru Lotyšce Jeleně Ostapenkové 3:6, 1:6. Postup do semifinále i prvenství ve skupině už měla Plíšková zajištěné, naopak Ostapenková byla už před utkáním z dalších bojů vyřazena.

Zatímco v předchozích duelech s Američankou Venus Williamsovou i Španělkou Garbiňe Muguruzaovou ztratila Plíšková servis vždy pouze jednou, dnes ho proti vítězce letošního French Open neudržela hned pětkrát. V prvním setu vedla 3:2, ale poté již neuhrála ani game.

Ve druhé sadě turnajová i světová trojka rychle prohrávala 0:3. Pak sice čistou hrou snížila, avšak to bylo z její strany vše. Ostapenková zápas bez problémů dopodávala a po necelých 70 minutách proměnila první mečbol. Po dvou porážkách ve vzájemných zápasech porazila Plíškovou poprvé v kariéře.

Lotyška si díky premiérovému vítězství na turnaji zajistila prémii 153 tisíc dolarů. Naopak Plíšková přišla kromě finanční odměny o šanci připsat si navíc 125 bodů, které mohou být důležité v boji o post světové jedničky na konci roku.

O druhé postupové místo z Bílé skupiny se v přímém souboji střetnou Williamsová s Muguruzaovou. Po nich se na kurt dostane i Květa Peschkeová, jež se spolu s Annou-Lenou Grönefeldovou pokusí překvapit světové jedničky Martinu Hingisovou a Chan Yung-jan.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.