1 Hlavatý chce zpět do Senátu

Hlavatý se rozhodl. Jde do boje o křeslo senátora, které sám uvolnil

, NOVÉ

Témata: ,

Bývalý senátor a nově zvolený poslanec Jiří Hlavatý (nestraník za ANO) bude znovu kandidovat do Senátu. Potvrdil to České televizi. O senátorské křeslo, které sám uvolnil, se bude majitel největší české textilky Juta Dvůr Králové nad Labem ucházet v doplňujících volbách na Trutnovsku.

O senátorské křeslo Jiří Hlavatý přišel tím, že byl zvolen poslancem z 18. místa kandidátky. Od voličů dostal 4859 preferenčních hlasů. Mandát v Senátu mu tak automaticky zanikl. Pokud by ale znovu uspěl, podle některých výkladů by mu zanikl poslanecký mandát.

Na dotaz, jestli to není risk, kdyby se znovu rozhodl kandidovat, Hlavatý dříve odpověděl: „Pokud bych z té řeky dobrovolně odešel a znovu se chtěl vrátit, pak bych to bral jako risk. To ale není můj případ,“ uvedl Hlavatý. O tom, že mu při zvolení poslancem zaniká mandát senátora, nevěděl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Hlavatý minulý týden v médiích uvedl, že se stal obětí, když byl zbaven senátního mandátu. „Nepovažuji to za demokratické a vracíme se zpátky do totality. Měl bych si svobodně zvolit, jestli budu v Poslanecké sněmovně nebo zůstanu senátorem,“ řekl Deníku.

První kolo doplňujících senátních voleb na Trutnovsku bude 5. a 6. ledna. V roce 2014 se na Trutnovsku o křeslo senátora ucházelo osm lidí. Hlavatý kandidoval za ANO a ve druhém kole vyřadil nedávno zesnulého náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše za TOP 09.

Čtěte také:

Hlavatý se zase rozmyslel. Zvažuje kandidovat do Senátu na místo, které sám uvolnil

„Jsme zpět v totalitě.“ Šéf Juty Hlavatý bude poslancem. Cítí se jako oběť

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.