1 Americké volby

Bývalý manažer Trumpovy kampaně je obviněn z konspirace proti USA

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Někdejší manažer kampaně nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort se vydal do rukou Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Informovala o tom agentura Reuters.

Někdejší manažer kampaně nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort čelí obviněním z konspirace proti Spojeným státům, z daňových deliktů či z toho, že se v USA nezaregistroval, když poskytoval lobbovací služby zahraničním činitelům. Dnes to podle agentury Reuters oznámil zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který objasňuje ruskou roli v loňských prezidentských volbách v USA.

V obvinění vůči Manafortovi se například uvádí, že Manafort a jeho společník Rick Gates si díky službám pro ukrajinské činitele přišli na desítky milionů dolarů a že peníze od roku 2006 přinejmenším do loňského roku „prali“ přes řadu amerických i zahraničních společností.

Deník The New York Times uvedl, že federální úřady vedle Manaforta mají zájem i o jeho bývalého obchodního společníka Ricka Gatese. Případ souvisí s vyšetřováním údajných ruských zásahů do loňských prezidentských voleb v USA. Trump v minulosti opakovaně jakoukoli spolupráci s Moskvou během volební kampaně odmítl.

Již v sobotu televize CNN informovala, že tým amerických vyšetřovatelů pod vedením Roberta Muellera, který roli Ruska během voleb prověřuje, dospěl k vypracování prvních obvinění. Zpravodajská stanice k tomu uvedla, že není známo, koho se obvinění týkají a co přesně obsahují. Nyní CNN s odvoláním na své zdroje obeznámené s případem upřesnila, že Manafort byl v utajeném režimu obviněn v pátek a že odtajnění spisu se očekává dnes.

List The New York Times k případu Manaforta napsal, že Mueller žádá i vydání Manafortova bývalého společníka Gatese. Jeho jméno je podle deníku provázané s Manafortovou firmou založenou na Kypru, přes kterou Manafort přijímal platby od obchodníků a politiků z východní Evropy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump, Clintonová, Rusko, Sýrie. Co všechno je postavené na hlavu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.