2 Úmrtí slavné tenistky

Zemřela wimbledonská vítězka Jana Novotná

AKTUALIZOVÁNO

Témata:

Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka Jana Novotná. Bylo jí 49 let. Informovala o tom Česká televize s odkazem na její rodinu.

Jana Novotná vyhrála v roce 1998 Wimbledon jako první česká reprezentantka. O rok dříve vyhrála Turnaj mistryň, byla druhou hráčkou světového žebříčku, na olympijských hrách v Atlantě získala bronz ve dvouhře a dvakrát stříbro ve čtyřhře.

Právě ve čtyřhře je jednou z legend, především s Helenou Sukovou, ale i dalšími hráčkami vévodila grandslamům ve čtyřhře, vyhrála všechny čtyři největší turnaje světa.

Předloni ve Wimbledonu vyznala tenisu lásku. „Tenis mi dává úplně všechno. A i po těch letech mě naplňuje,“ řekla tehdy v Londýně.

Upřímnou soustrast rodině Jany Novotné vyjádřil i generální ředitel Ženské tenisové asociace Steve Simon. „Jana byla inspirací pro všechny, kdo ji znali, na tenisovém kurtu i mimo něj. Její hvězda bude v historii WTA navždy zářit,“ řekl na stránkách asociace.

„Moc smutná zpráva o Janě Novotné. Vždy pro mě byla velkou inspirací. Odpočívej v pokoji,“ napsala na twitter tenistka Karolína Plíšková.

O české reprezentantce se psalo i na zahraničních serverech jako o mimořádné události. Servery připomínají především slavné bitvy ve Wimbledonu.

Její odchod komentovali také čeští politici, například Miroslav Kalousek (TOP 09).

Brněnská rodačka se před sedmi lety vrátila do Česka, předtím dlouho žila na Floridě. V posledních letech působila také jako občasná sportovní komentátorka. Od roku 2014 trénovala českou tenistku Barboru Krejčíkovou.

Čtěte také: Zemřel zpěvák a moderátor Karel Štědrý, proslavil se hitem Mám malý stan


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.