1 Drtivé vítězství ANO

Babišovo ANO slaví historický triumf, vyhrálo ve všech krajích

NOVÉ

Témata: , , , , ,

Hnutí ANO se v letošních volbách stalo stalo prvním celostátním vítězem, který triumfoval také ve všech 14 krajích. Dosud nejvíce se podobnému výsledku přiblížila v roce 2002 sociální demokracie, která tehdy nezvítězila jen v Praze a Libereckém kraji.

Ve sněmovních volbách vedlo i po sečtení devíti desetin okrsků přesvědčivě hnutí ANO a to se ziskem okolo třiceti procenty hlasů. Až s velkým odstupem se nachází SPD, ODS a Piráti, kteří se pohybují nad deseti procenty. 

Drtivé vítězství hnutí je zároveň i historickým, protože se mu povedlo vyhrát ve všech krajích, z nichž v některých drtivě. Například v Plzeňském kraji podle propočtů zvítězilo s velkým náskokem. V zahraničních zemích ovšem ANO tak úspěšné nebylo. Před Babišovo hnutí se totiž dostalo TOP 09, Piráti a ODS.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ON-LINE: Volby překreslily politickou mapu Česka, Kalousek bojuje o přežití

Faltýnek: ANO by mělo nejdřív oslovit současné koaliční partnery


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.