1 Zátáh proti gangu

Rozsáhlá razie americké policie. Zatkla přes 200 gangsterů

NOVÉ

Témata: , ,

Přes 200 příslušníků nechvalně známého gangu MS-13 pozatýkala americká policie během rozsáhlé operace po celé zemi. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP. Více než polovina osob zatčených kvůli spojení s tímto původně salvadorským gangem je stíhána za porušení imigračního zákona, ale 93 z nich je také obviněno z vražd, loupeží, obchodu s drogami či z vymáhání výpalného.

Většina zadržených je původem ze Salvadoru, další pak z Hondurasu, Mexika a Guatemaly. Operace proti gangu MS-13, což je zkratka z Mara Salvatrucha (salvadorský gang) trvala měsíc. Američtí policisté při ní využili spolupráce se salvadorskými kolegy, kteří v září zadrželi 53 členů gangu na salvadorském území.

MS-13 je jedním z nejnásilnějších gangů v USA. Skupina vznikla v 80. letech na ochranu salvadorských imigrantů před znepřátelenými gangy v Los Angeles; později se její činnost přesunula i do Salvadoru.

„S více než 10.000 členy ve 40 státech je MS-13 v současnosti jednou z nejnebezpečnějších zločineckých organizací v USA,“ uvedl v prohlášení americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions.

Prezident Donald Trump zařadil mezi své priority boj proti MS-13 v rámci celkového boje proti kriminalitě a tento gang mu také posloužil jako jeden z argumentů pro ospravedlnění výstavby plotu na hranici s Mexikem.

Čtěte také: VIDEO: Drsný útok na novináře. Během rozhovoru ho tyčí napadl bratr mafiána

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.