1 vichřice herwart

Vichřice má v ČR už čtvrtou oběť, houbaře z Benešovska

NOVÉ

Témata: ,

Vichřice, která zasáhla o víkendu Česku republiku, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel podle upřesnění záchranných složek třiaosmdesátiletý houbař, na něhož spadl v lese strom, který zřejmě vyvrátil silný vítr. Muž byl na místě mrtvý.

„Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Muž se vydal kolem poledne ven se svým psem i přes varování meteorologů před nebezpečným větrem a hrozícím pádem stromů.

Na místo neštěstí policisté vyjížděli kolem 16:00, při vyšetřování nezjistili cizí zavinění. „Byla nařízena zdravotní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nedělní vichřice má kromě mrtvého seniora z Benešovska další tři oběti, z toho ještě jednu ve středních Čechách. Muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zemřel v nemocnici na následky zranění poté, co na něj v neděli odpoledne spadl strom zřejmě vyvrácený silným větrem. V neděli u obce Stařeč na Třebíčsku zemřela mladá žena, na niž také spadl strom, a v Jičíně třiaosmdesátiletý muž rovněž kvůli pádu stromu.

Čtěte také: Důsledky vichřice: Tři mrtví, statisíce lidí bez proudu a poničené lesy

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.