Robejšek zahodil kravatu a vzal si tenisky: „Měníme styl“

Realisté mění styl

Robejšek zahodil kravatu a vzal si tenisky: „Měníme styl“NOVÉ
Petr Robejšek na představení kampaně Realistů. Foto:

Foto: Echo24 / Nella Šimkovská

1
Domov
  • Nella Šimkovská
Sdílet:

„Politici, kteří nosí kravaty a špičaté boty, nedělají politice čest. Já a Realisté jsme změnili styl,“ řekl politolog Petr Robejšek, zakladatel nové politické strany. Na představení své volební kampaně uvedl, že cílovou skupinou Realistů jsou mámy, tátové a děti. Pokud se někdo necítí ani na jedno, měl by prý hledat jinou politickou stranu.

Realisté svůj volební program představili v pátek dopoledne na Slovanském ostrově. „Víte, že s kravatou jsem se narodil. Dnes jsem ale změnil styl,“ řekl v úvodu svého projevu Robejšek. Nejen že si nevzal kravatu, ale aby změnu stylu zdůraznil, vzal si k saku bílé tenisky. Nejedná se ale jen o změnu oblékání. „Změna stylu znamená, že začínáme demonstrovat podstatu našeho myšlení nejenom tím, že jsme se jinak oblékli, ale i tím, jak budeme dělat politiku,“ dodal.

Hlavní cílovou skupinou Realistů jsou děti, mámy a tátové. Billboard, který představili dnes, byl směřován na děti. „Budeme se soustřeďovat na naše konání, které slouží budoucí generaci,“ řekl Robejšek. „S budoucí generací zajišťujeme budoucnost našeho národa,“ dodal.

Podle ředitele kampaně Daniela Bartka jsou Realisté stranou, která má co říct. Kampaň označil za věcnou a jasnou. „Máme skvělého lídra, který dobře vypadá, skvěle myslí a hlavně ví, co chce,“ pochválil Bartek Petra Robejška.

V kampani hodlají Realisté využít celý zákonný limit 90 milionů korun. „Jsme strana, která vstoupila (do politiky) nedávno, a samozřejmě prostředky, které máme k dispozici, jsou omezené. Ale sháníme sponzory i během kampaně. Mám-li to říct za sebe jako za šéfa kampaně, mou touhou je využít celý ten zákonný limit. Jestli se nám to podaří, záleží na sponzorech,“ řekl Bartek. Nové politické uskupení finančně podporuje ze soukromých zdrojů spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Nová strana Realisté, v jejímž čele stojí známý politolog Petr Robejšek, byla založena minulý rok v listopadu. Realisté se profilují jako pravicově konzervativní a chtějí hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Cílem je získat hlasy voličů, kteří dosud nenašli na politické scéně stranu, s níž by se ztotožnili. Současně chtějí oslovit i zklamané voliče pravicových stran a hnutí ANO, které se podle Robejška posouvá stále víc doleva. V příštích sněmovních volbách si strana věří na získání 20 procent, čímž by se stala nejsilnější pravicovou stranou.

Petr Robejšek je kritikem současné podoby Evropské unie a přístupu jejích špiček k migrační krizi. Ve svých veřejných vystoupeních se rovněž s oblibou vymezuje vůči „elitám“.

Čtěte také: Realisté mají prvního poslance. Je to přeběhlík od Okamury

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články