2 Provokativní obálka

‚Muslimské znásilnění Evropy.‘ Polský magazín pobouřil obálkou

, NOVÉ

Témata: , , ,

Polský magazín wSieci šokoval obálkou svého posledního vydání. S titulkem „Muslimské znásilnění Evropy“ zobrazuje bílou ženu zahalenou v evropské vlajce, která se marně brání rukám snědých násilníků. Obálka vyvolala na internetu značné pobouření, kritici časopis viní z úmyslného vzbuzování strachu mezi veřejností a fotografii srovnávají s protižidovskou nebo fašistickou propagandou v předvečer a během druhé světové války.

Krajně pravicový týdeník wSieci věnoval své nejnovější číslo sexuálním útokům ze strany uprchlíků a téma doplnil odpovídající obálkou, která po rozšíření na internetu vyvolala značnou vlnu pobouření.

„Ztrapňuje mě to jako Poláka. Je jedno, že wSieci je krajně pravicový bulvár… tohle je nepřijatelné,“ napsal jeden rozčilený uživatel na Twitteru a svůj komentář okořenil dost peprnými výrazy.

Nizozemský mediální expert Henk van Ess označil obálku polského magazínu jako „nechutnou“ s tím, že záměrně vzbuzuje strach mezi veřejností.

Další komentář zase titulní stránku přirovnává k italské fašistické propagandě. „Vyměňte si slovo „islámský“ za „židovské“ a máte Polsko konce třicátých let,“ okomentovala obálku jiná uživatelka.

Naopak jiní téma uvítali s tím, že to konečně otevře diskuzi o nebezpečích spojených s uprchlickou krizí. „Polský magazín wSieci píše o kultuře znásilňování ze strany uprchlíků v Německu. Konečně o tom lidé začali mluvit,“ pochvaluje si na sociální síti jiný uživatel.

Vydání s pobuřující obálkou pak obsahuje články s titulky jako „Chce Evropa spáchat sebevraždu?“ nebo „Peklo Evropy“, píše britský server Mail Online. Pouták magazínu láká na texty o tématech, která „média a bruselské elity skrývají před obyvateli Evropské unie“. Autoři textů v něm politiky a úřady přímo obviňují z toho, že dovolovali eskalaci sexuálních útoků do té doby, než se tento problém dostal na veřejnost po silvestrovských událostech v Německu.

„Lidé staré Evropy si po novoročních událostech v Kolíně bolestně uvědomili problémy vznikající masivním příchodem imigrantů,“ píše autorka článku Aleksandra Rybinska. „První příznaky toho, že se věci ubírají špatným směrem, tu zde však byly už mnohem dříve,“ pokračuje. „Byly stále ignorovány nebo marginalizovány ve jménu tolerance a politické korektnosti,“ dodává.

Čtěte také: Německé gangy v Kolíně nad Rýnem napadaly cizince

Začátkem ledna pobouřily podobně laděnými obálkami německé noviny Süddeutsche Zeitung a Focus. Šéfredaktor prvně zmiňovaných se následně za titulní stranu s černou rukou mezi bílými ženskými nohami omluvil, šéf Focusu takový krok odmítl. Média tehdy reagovala na řadu sexuálních útoků v německém Kolíně nad Rýnem, k nimž došlo během novoročních oslav.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.