1 Maďarská diplomacie

Maďarsko proti Rusku nepůjde, oznámil Orbán

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Maďarsko nechce být zatahováno do mezinárodní protiruské koalice kvůli Ukrajině. Podle agentury MTI to prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán, který v této souvislosti kromě jiného rovněž poznamenal, že sankce uvalené na Rusko nebudou na konci prvního pololetí automaticky prodlouženy.

„Na konci první poloviny letošního roku lze očekávat vážnou diskusi v Evropské unii o naplňování minské dohody. Jinými slovy, nebude automatické prodloužení sankcí proti Rusku. A ať už bude naše rozhodnutí jakékoli, měla by mu předcházet rozvážná a objektivní analýza týkající minské dohody,“ řekl Orbán na dnešním setkání s maďarskými diplomaty v Budapešti.

Maďarská vláda prosazuje „pragmatické přátelské“ vztahy s Ruskem, které mají zejména ekonomické pozadí. Mimo jiné umožnila ruskou účast na rozšíření maďarské jaderné elektrárny Paks a při návštěvě Orbána v Moskvě v polovině února bylo jedním z hlavních bodů prodloužení dlouhodobých kontraktů na dodávky ruského zemního plynu do konce roku 2019.

Loňská dohoda z Minsku má zajistit příměří na východě Ukrajiny, kde se proti prozápadnímu ukrajinskému vedení v Kyjevě postavili proruští separatisté podněcovaní a podporovaní Moskvou. Ozbrojený konflikt, který vypukl v dubnu 2014 si už vyžádal na 9000 mrtvých.

Čtěte také: Orbán: Chystáme se na oplocení hranice s Rumunskem

Ukrajina zvaží, že přestane nazývat Rusko „Ruskem“

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.