Sexuální napadení v Kolíně. Co na to Dienstbier, ptá se Hašek

SEXUÁLNÍ ÚTOKY V NĚMECKU

Sexuální napadení v Kolíně. Co na to Dienstbier, ptá se HašekNOVÉ
Silvestrovská noc v Kolíně nad Rýnem. Foto: Reprofoto: YouTube.com/NewsBeat Social
1
Domov

vb Echo24

Události ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a dalších městech se začínají promítat i do české politiky. Například hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) zprávu o sexuálních útocích využil k tomu, aby „popíchnul“ svého stranického kolegu a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. K útokům se ale vyjádřili i další politici. Například šéf Bloku proti islámu Martin Konvička označil útoky za „střetnutí s barbary“.

Michal Hašek ve čtvrtek odpoledne na svém Facebooku sdílel zprávu, ve které nejmenovaný německý policista popisuje události silvestrovské noci v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem. Policista, který se rozhovořil pro německý bulvární server Express, ve zprávě uvádí, že němečtí strážci zákona během silvestrovských oslav zadrželi celkem 15 útočníků, přičemž 14 z nich údajně pocházelo ze Sýrie a jeden z Afghánistánu. Jinými slovy uvedl, že útočníci pocházeli z řad uprchlíků, žadatelů o azyl.

Když Hašek tuto zprávu sdílel na svém profilu, doplnil ji provokativním komentářem, v němž se opřel do několika politiků, kteří jsou známí svým pozitivním přístupem k přijímání migrantů a uprchlíků. „Svědectví německého policisty… Co na to kancléřka Merkelová, šéf Evropského parlamentu Schulz či ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier?“ položil si řečnickou otázku hejtman Jihomoravského kraje.

Svědectví německého policisty… Co na to kancléřka Merkelová, šéf Evropského parlamentu Schulz či ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier?

Zveřejnil(a) Michal Hašek dne 7. leden 2016

Pod příspěvkem hejtmana Haška se záhy rozproudila debata mezi jeho internetovými přáteli, kteří mu ve většině případů nadšeně přizvukovali. Například jedna uživatelka naznačila záměr poslat migranty zpátky do zemí, odkud přišli, když napsala: „A fofrem zurück.“ Další uživatel pro změnu naznačil, že příchozí migranti možná nejsou na stejné vývojové úrovni jako Evropané. „Ukažte mi jedinýho muslima, kterej vynalezl lék, stroj, cokoliv…,“ uvedl.

Kromě Haškových facebookových přátel na jeho příspěvek později zareagoval i samotný ministr Dienstbier, který útoky ze silvestrovské noci jasně odsoudil. „Jedná se o opovrženíhodné jednání, které je třeba vyšetřit a viníky potrestat,“ řekl serveru ECHO24.cz pro ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu.

‚Takové hosty na jižní Moravě nechci‘

Po pár hodinách pak Hašek k událostem v Německu připojil i vlastní komentář, když jasně oznámil, že nic z toho, co se na Silvestra dělo v některých západoevropských městech, ve svém kraji trpět nehodlá. „Takové ‚hosty‘ na jižní Moravě a v České republice nechci, nejsou zváni ani vítáni,“ napsal na svůj Facebook.

„Kdo chce žít v naší zemi,ať dodržuje naše zákony a počítá s tím,že porušení nebude tolerováno, ale potrestáno. Demokracie je totiž o respektu k pravidlům a k právu,nikoliv o jeho ignorování, to musí platit pro všechny bez výjimek. Mluvím o agresivním chování, útocích, napadání, nepřípustném vyhrožování…,“ dodal.

V této souvislosti okomentoval i výrok slovenského premiéra Roberta Fica, který ve čtvrtek uvedl, že po událostech v Německu bude jeho země finančně přispívat zejména „na ochranu vnějších hranic Schengenu“ a že nepřijme žádné opatření, jež by vedlo ke vzniku „ucelené muslimské komunity na Slovensku“.

„Po silvestrovské noci v Německu či dnešním útoku pomateneho islamisty na pařížskou policejní stanici nezbývá než napsat-Roberte tleskám a smekám,“ poznamenal k Ficovým záměrům Hašek.

Po silvestrovské noci v Německu či dnešním útoku pomateneho islamisty na pařížskou policejní stanici nezbývá než napsat-Roberte tleskám a smekám 󾮞󾮗

Zveřejnil(a) Michal Hašek dne 7. leden 2016

‚Znásilňují, zneužívají, loupí‘

Hašek s Ficem ale nebyli jediní, kdo se rozhodl vyjádřit k silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších městech. Vlastní komentář k tématu připojil i lídr Bloku proti islámu (BPI) a docent na Jihočeské univerzitě Martin Konvička, který útoky přistěhovalců na Evropanky označil za „střet s barbary“.

Lídr protiislámského spolku se zároveň podivil nad tím, že se německých dívek nezastali němečtí muži. „Mě na tom nejvíce znepokojuje, že se těch německých děvčat nikdo nezastal. Přece není možné, aby tam o Silvestru byly jen domorodé ženy a přistěhovalecká klucka. Měli, museli, tam logicky být i domorodí chlapi. To se „drželi za ruce“? Pak je něco moc špatně,“ uvedl.

K situaci ale cítil povinnost se vyjádřit i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura, který zašel ještě dál než všichni předchozí politici, když na svůj Facebook nahrál video s příznačným názvem „Arabský a africký teror“. Okamura zde hovoří o „hrůze, která v Německu začíná“ a o „experimentu, na jehož konci má vzniknout nová multikulturní Evropa“. Politik moravsko-japonského původu zároveň varoval před imigranty, kteří v sousední spolkové republice „znásilňují, zneužívají, loupí.“.

Arabský a africký teror

Německo šokují masové útoky na ženy, které provádí imigranti z arabských a afrických zemí. Kolín nad Rýnem a další města prožívají teror. Média snižují a bagatelizují hrůzu, která v Německu začíná. Vládnoucí elity EU předhodili slušné občany jako pokusné králíky do experimentu, na jehož konci má vzniknout nová multikulturní Evropa. Německá policie je mnohdy na místě, ale nemůže nic dělat. Policie má totiž politiky svázané ruce a čelí organizovanému násilí brutálních davů. Znásilňují, zneužívají, loupí. Zatím. Už se chovají jako na dobytém území a slušnosti se smějí jako slabosti.Říkám Vám jasně, že pokud lidé dají důvěru ve volbách našemu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), tak na každý pokus přinést k nám podobné násilí, umožníme policii a občanům v obraně jednat s patřičnou tvrdostí. Pokud ale lidé budou ve volbách sedět doma anebo se nechají znovu obalamutit sliby, tak se dočkáme stejné hrůzy. Naše děti a ženy budou vystaveny násilí, policie bude krčit rameny, politici a elity s ochrankou budou blábolit o multikulturní toleranci a neziskové pravdolářské organizace, média a pseudointelektuálové budou strážit lidská práva agresorů. Náboženská islámská policie pak bude dělat nový pořádek. Už bez demokracie a svobody.A znovu a znovu opakuji, že naše hnutí SPD je jednou stranou či hnutím v Parlamentu, které od počátku i nyní prosazuje nulovou toleranci nezákonné imigrace.Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí. Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás již téměř 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na www.spd.czDěkuji, že jste navštívili můj profil a přeji, ať se Vám ve všem daří.

Zveřejnil(a) Tomio Okamura dne 7. leden 2016

Během silvestrovských oslav došlo k vlně sexuálních útoků a kapesních krádeží v Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Düsseldorfu, Salcburku, a dalších evropských městech. Jen v Kolíně nad Rýnem se policii v souvislosti s útoky, které páchali muži arabského vzhledu – a jak se později ukázalo zřejmě i syrští uprchlíci – obrátila více než stovka žen. Vlnu útoků v Německu odsoudili vrcholní politici spolkové republiky včetně Angely Merkelové.

Čtěte také: ‚Najednou‘ se objevily sexuální útoky i v Salcburku, Curychu a Finsku

‚Selhali jsme.‘ ZDF se omlouvá, že mlčela o sexuálních útocích