1 Nově rostou zisky

Nova loni zvýšila zisk o 100 milionů korun

NOVÉ

Témata: ,

Společnost TV Nova, která provozuje stejnojmenné televizní kanály, loni zvýšila zisk o 100 milionů korun na 297 milionů korun. Tržby se zvýšily o čtyři procenta na 4,66 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Přes 15 milionů korun z loňského profitu společnost, která vznikla letos přejmenováním firmy CET 21, poslala na úhradu ztrát z minulých let a zbylých 281 milionů putovalo na účet nerozděleného zisku.

Tržby z prodeje televizní reklamy vzrostly o dvě procenta na 3,7 miliardy korun. Z vysílání ostatních komerčních sdělení firma inkasovala téměř půl miliardy korun.

TV Nova zaměstnávala loni 497 pracovníků, což je o 12 více než v roce 2015. Osobní náklady se zvýšily o 22 milionů na 377 milionů korun. TV Nova patří do mediální skupiny CME. Provozuje televizní kanály Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action, Nova Sport a Nova Gold.

Čtěte také: Boj o televizní sport. O2 ukončí spolupráci s Novou

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.