1 Hráli na Silvestra taharuš gamea?

Policie: Útočníci možná hráli arabskou ,znásilňovací hru‘

, NOVÉ

Témata: , , ,

Německá policie, jež vyšetřuje sexuální útoky, které na Silvestra spáchaly skupiny mužů ze Severní Afriky a Blízkého východu na stovkách Němek v několika městech, oznámila, že incidenty mohou být součástí arabské hry zvané taharuš gamea. To v překladu znamená ,,znásilňovací hra“, při které větší skupina mužů obklopí oběť a jeden či více ji pak sexuálně napadají či znásilní.

,,Druh zločinů, které byly spáchány skupinami mladých mužů během masových akcí, jako jsou protesty a demonstrace, se nyní zabývá místní policie,“ řekl německému listu Die Welt šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch a dodal, že do těchto zločinů spadaly jak obtěžování, tak i samotné znásilnění, které muži v některých arabských zemích páchají v rámci tzv. hry taharuš gamea.

Taharuš, v překladu sexuální obtěžování nebo-li ,,znásilňovací“ hra, je zvyk některých mužů v arabských zemích, kdy se větší skupina mužů domluví na setkání při nějaké masové akci jako je demonstrace. Ve Švédsku to byl před rokem koncert nebo v tomto případě silvestrovská noc. ,,Hra“ pak funguje tak, že se vybere oběť či oběti (v arabském světě jsou to ženy), muži se rozdělí na dvě skupiny a ženy obklopí ze dvou stran – utvoří kolem nich nepropustný kruh.

Vnější skupina má za úkol zakrýt, co se děje uvnitř kruhu a zároveň odhánět kolemjdoucí. Uvnitř kruhu pak vybraní muži ženu sexuálně napadají či znásilňují, a často ji pak i na závěr okradou. Díky větší skupině, která tvoří kruh, je pak i poměrně obtížné pachatele identifikovat.

To se podle německých vyšetřovatelů pravděpodobně stalo i v Kolíně nad Rýnem, kde se podle svědků i policie v centru města shromáždilo na tisíc lidí arabského a afrického původu. Z davu se vyčlenily skupiny mužů, kteří obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. Policie zatím kvůli incidentu vyšetřuje 23 podezřelých, nejméně deset z nich jsou žadatelé o azyl. Podobnou vlnu útoků ve stejný čas později ohlásil i Berlín, Hamburg, Bielefeld, Frankfurt, Düsseldorf a Stuttgart.

Hra taharuš se poprvé dostala do povědomí nearabské veřejnosti v roce 2011, kdy reportérka jihoafrické televize Lara Loganová v Káhiře informovala při egyptské revoluci o shromážděních demonstrantů na náměstí Tahrír. V den, kdy prezident Husní Mubarak po 40 letech odstoupil, ji na náměstí obklopila skupina Arabů, oddělila ji od jejího štábu a začala ji sexuálně napadat a bít. Poté ji zachránila skupina žen a egyptská policie, informovala americká stanice CBS. 

Čtěte také: Švédsko rok tajilo stejné útoky jako v Německu

Skupina běženců píše Merkelové. ‚Silvestrovské útoky jsou proti Koránu‘

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.