1 Diskriminace podle jazyka?

Proti migrantům. Vstup do klubu jen dánsky nebo anglicky mluvícím

, NOVÉ

Témata: ,

Dánské noční kluby se v posledních týdnech potýkají s množícími se stížnostmi žen, které se v nich necítí příjemně. Jako důvod uvádí žadatele o azyl a jejich nevhodné chování. Některé podniky proto přistoupily k jazykovému opatření. Do jejich prostor je umožněn vstup pouze těm, kteří mluví anglicky, dánsky nebo německy, upozorňuje zpravodajský server Local.

Nejen dánské dívky a ženy si stěžují na nevhodné chování utečenců. Ti se jich při tanci nevhodně dotýkají, „ne“ neberou jako odpověď a pak jsou nebývale agresivní.

Mnohé kluby proto navýšily počty členů ochranky, podnik Buddy Holly v Sönderborgu ale přistoupil k jazykovému omezení. ,,Máte-li nějakou skupinu hostů, kteří přijdou a vykazují nebezpečné chování, pak před vámi vyvstávají bezpečnostní výzvy. Ale pokud se s nimi ani nedomluvíte...“ uvedl ředitel organizace Danmarks Restauranter og Cafeer Torben Hoffmann Rosenstock. Ta sdružuje přes 1500 podniků z celého Dánska, přičemž několik dalších zvažuje stejné opatření.

Regulace hostů na základě jazykové vybavenosti se ale setkala s vlnou kritiky. Zástupce Amnesty International Claus Juul to označil ,,za jasně diskriminační opatření“. „Nelze stanovit obecné pravidlo, které brání v přístupu lidem pocházejícím ze země, s níž byly v minulosti potíže,“ řekl v rozhovoru s televizí TV2.

Čtěte také: Norsko školí uprchlíky: Ženy tu chodí v minisukni a pijí alkohol

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.