1 Atraktivní zaměstnavatel

Zaměstnání snů pro české studenty? Google, ČEZ nebo KPMG

,

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem v Česku je podle vysokoškolských studentů společnost Google. Na druhém místě skončil ČEZ, třetí KPMG. Výsledky vyplynuly z průzkumu společnosti AIESEC mezi téměř 2600 respondenty.

Očekávání nástupního platu se liší podle oborů. Průměrně si studenti přejí dostávat 22 741 Kč měsíčně. Nejvyšší očekávaní mají studenti technických oborů (25 170 Kč), střízlivější jsou studenti humanitních oborů (21 459 Kč). Budoucí ekonomové očekávají, že ve svém prvním zaměstnání budou pobírat 23 063 Kč měsíčně.

Téměř každý třetí student chce podle průzkumu pracovat v oddělení marketingu a PR. Velké oblibě se těší i oddělení lidských zdrojů, jež by preferovalo 29 procent respondentů. Stoupá i počet studentů, kteří chtějí pracovat jako osoby samostatně výdělečně činné. Největší výhodu spatřují ve flexibilní pracovní době. 

Průměrná doba působení u prvního zaměstnavatele je mezi třemi až čtyřmi lety. Zásadním kritériem pro jeho výběr je nabídka kariérního růstu (60 procent studentů), osobní rozvoj a možnost dalšího vzdělávání (56 procent) a 44 procent respondentů uvedlo užitečnou a smysluplnou práci.

Trh s pracovními nabídkami se ve srovnání s generací rodičů dnešních studentů významně rozšířil. Možností zahraniční stáže nebo práce mimo Česko je mnohem více. I proto by 49 procentům studentů nevadilo stěhovat se za prací do zahraničí. Každý pátý je ochoten hledat práci a přestěhovat se do jiného regionu i v rámci ČR.

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.