1 Svérázný protest profesora

‚Ruský šváb‘, popsal Putna plakáty s Robejškem před přednáškou na UK

, NOVÉ

Témata:

Přednáška Petra Robejška nebo vystoupení „ruského švába“ na půdě Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy? Jasno o tom má profesor Martin C. Putna, který tímto nelichotivým pojmenováním popsal plakáty akce Robejškova Institutu 2080 s názvem „Vládnutí v chaotickém světě – metodologická skica“.

Plakáty na půdě Univerzity Karlovy v Jinonicích, které zvaly na středeční přednášku s politologem Petrem Robejškem, byly popsány textem „RUSKÝ ŠVÁB“. K činu se přes sociální sítě přiznal garant studijního oboru Evropské kulturní a duchovní dějiny Fakulty humanitních studií Martin C. Putna.

„Fakulta polepena veleplakáty mesiáše Petra Robejška,“ napsal Putna na Twitter. „Tak jsem na všechny napsal RUSKÝ ŠVÁB.“

 

Profesor Martin Putna skutečně na plakáty Petra Robejška napsal "ruský šváb".

Posted by Jakub Janda on Wednesday, December 16, 2015

 

Česko-německému politologovi byl mnohými vyčítán jeho velmi pozitivní přístup k Rusku a Vladimiru Putinovi. Naopak Západ Robejšek často kritizuje jako změkčilý a neschopný případné akce.

Na středeční přednášce s názvem „Vládnutí v chaotickém světě – metodologická skica“ Robejšek vystoupil jako zakladatel i člen správní rady Institutu 2080. Účast byl dle tvrzení institutu „kolem 60 lidí z řad studentů i veřejnosti“.

 

Dnes jsme s Petrem Robejškem zavítali na akademickou půdu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Posted by Institut 2080 on Wednesday, December 16, 2015

 

„Nestavil se, škoda,“ okomentoval správce facebookové stránky institutu na otázku, zda přišel diskutovat i profesor Martin C. Putna.

Čtěte také: Putna daroval Zemanovi knihu o Rusku. Aby se poučil

Západ je změkčilý, odvykl si bojovat, říká Robejšek

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.