1 Ovčáček převzal, prolistoval

Putna daroval Zemanovi knihu o Rusku. Aby se poučil

NOVÉ

Aby byl napříště poučenější a své budoucí výroky o Rusku a Ukrajině opíral o relevantní zdroj informací, daroval v pátek literární historik Martin C. Putna prezidentu Miloši Zemanovi svou novou knihu Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity. Dílo si na Pražském hradě převzal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který slíbil, že se hned o víkendu pustí do četby.

Putna je známým kritikem Zemanových výroků, prezident ho zase dlouho odmítal jmenovat profesorem.

„Téma Ruska a Ukrajiny je poměrně velmi aktuální a současná politika a žurnalistika hovoří zejména o té současné rovině. A jelikož jsem se léta zabýval ruskými kulturními dějinami, náboženskými a literárními, tak jsem si řekl, že je mojí povinností jakožto odborníka pokusit se poskytnout k tomu trochu těch hlubších souvislostí,“ řekl Putna novinářům po předání knihy.

Putna také uvedl, že v minulosti opakovaně a velmi důrazně vyjadřoval nesouhlas s politickými názory prezidenta. To prý ale není důvod darování knihy: „Podstatné je, že ta kniha se pokouší jít do hloubky. To znamená, aby se ta argumentace, která se děje, děla poučeně.“

O tom, že Zeman poučení ve výrocích o Rusku a Ukrajině potřebuje, je Putna přesvědčený.

Zeman se ke knize dostane hned začátkem příštího týdne. Alespoň to Putnovi slíbil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Ten si ji sám ještě o víkendu přečte. Doufá ale, že kniha není jednostranná.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.