3 Prodej nepotřebného majetku

Policie se zbavuje ‚psychicky neschopného psa‘. Inzerát budí emoce

, NOVÉ

Témata: ,

Pes je majetek ve vlastnictví státu. A když je psychicky neschopný, je pro policii nepotřebný a tento majetek je třeba odprodat. Způsob, jakým se ústecká policie zbavuje „nepotřebného psa“, vzbuzuje značné emoce.

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje o německém ovčákovi informuje v sekci nazvané Odprodej majetku pod titulkem ‚Odprodej nepotřebného služebního psa‘. Věc má i své číslo jednací KRPU-63286-2/ČJ-2016-0400MT-02

Pes je na oficiálních policejních stránkách nabízen za nejmenší možnou cenu šesti tisíc korun a v nabídce bude ponechán ještě týden, tedy do příštího pátku.

Jako důvody vyřazení ze služby jsou uváděny jeho povahové vlastnosti, které jsou neslučitelné se službou u policie. „Služební pes není schopen po psychické stránce zvládnout požadovanou zátěž při výcviku, ve stísněných prostorách a pohybu mezi větším počtem osob má silnou bázlivou reakci,“ popisuje v nabídce náměstek ředitele krajského ředitelství pro ekonomiku Jiří Šenkýř. Jako další překážka pro výkon služby je zmíněno to, že při pohybu v neznámém prostředí není schopen samostatně pracovat.

Inzerát vyvolal vášnivou diskuzi hlavně na sociálních sítích. Na facebookové stránce Týdeník police, kde byla nabídka znovu zveřejněna ve středu, se komentující uživatelé velmi ostře pustili jak do samotného sdělení, tak do jeho formy. „Vážně se dneska majitel pro psa hledá tak, že přijde obálka s nabídkou, aniž by někoho zajímalo, jak o něj bude třeba postaráno atd?“ táže se jeden z uživatelů, který měl největší počet „lajků“.

Část diskutérů se ale zaměřila na úřední formu, jakým byl inzerát podán. „Návrhy se předávají v zalepené obálce na přelepu označené razítkem, přip. podpisem zájemce a označené nápisem „NEOTEVÍRAT – PRODEJ NEPOTŘEBNÉHO PSA“ a uvedením příslušného čísla jednacího,“ stojí v policejním oznámení.

Diskutabilní je také popis psa, který je nazván „specifikace trvale nepotřebného psa“. V něm se zájemci mohou dozvědět, že pohlaví psa je pes, má černou barvu a jeho celé jméno je Alpin od Policie České republiky.

Čtěte také:

Nakonec žádná bomba, uklidňují Bulhaři. Poplach spustil pes

Je pes kamarád, nebo jídlo? Petice hnula pravidly Facebooku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.