Záhada Chovancova kompra: nahá dívka se fotila v Plzni

Záhada Chovancova kompra: nahá dívka se fotila v PlzniNOVÉ 1
Domov

jp Echo24

Základ podvrženého snímku, na kterém si ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prohlíží nahou dívku, vznikl v Plzni. Hudební klub Pantheon chtěl fotografii původně použít na propagaci. Přičemž majitelé nyní tvrdí, že jim fotky někdo ukradl. Zprávu přinesl server Neovlivní.cz.

Přitom ministr Chovanec klub dle vlastních slov skutečně několikrát navštívil. Ostatně, podnik měl před tím, než se přeorientoval na „music club“, sloužit ke schůzkám podnikatelů a politiků. Že by však měly být jeho součástí i prostory fungující jako nevěstinec, vedení Pantheonu popírá.

Podle majitelů původní fotografie vznikla v době, kdy se připravovaly různé verze reklamní kampaně. Tento konkrétní snímek, na němž modelka stojí zády ke kameře a čelem k oknu, byl dokonce pořízen přímo ve VIP salonku klubu. Nakonec však pro kampaň využit nebyl.

Jak se fotografie dostala „ven“, zatím není zcela jasné. Ministr vnitra již začátkem října zveřejnil na svém Twitteru informace o tom, že jej údajně měli zadavatelé montáže chtít snímkem vydírat.

Novináři z mediálního domu Mafra tvrdí, že jim snímek přišel do redakce serveru Expres.cz anonymně. Bulvární novináři, které zaměstnává mediální divize Agrofertu Andreje Babiše, pak chtěli ministra konfrontovat s tím, zda o fotografii něco neví. Chovanec je ubezpečil že ví, o co se jedná, a obrátil se s trestním oznámením na Policii ČR.

Ministr tvrdí, že si fotomontáž už v létě objednali „pracovníci jistého vydavatelství“ s cílem ho kompromitovat. Již dříve se obrátil na tajné služby a minulé pondělí fotografii zveřejnil na Twitteru.

Čtěte také: Chovanec s nahou ženou. Kvůli fotomontáži podá trestní oznámení