2 Nebezpeční salmonely

Další problém Agrofertu. Na Slovensku stahuje z prodeje drůbeží maso

, NOVÉ

Témata: ,

Přední slovenský producent drůbežího masa, společnost Hyza z české skupiny Agrofert, preventivně stáhl z obchodní sítě na Slovensku část svých produktů. Zároveň vybídl spotřebitele, aby zakoupené výrobky vybraných šarží nekonzumovali. Firma to zdůvodnila tím, že v prostředí chovu u jednoho z dodavatelů živé drůbeže se vyskytla salmonela, samotné maso kontaminováno prý nebylo.

„Externí dodavatel živých kuřat nám dodatečně oznámil, že prostředí chovu nesplňovalo některé veterinární normy. Zpracované maso ovšem podle testů normy splňovalo a bylo absolutně zdravotně nezávadné,“ citoval server Sme.sk mluvčího Agrofertu Karla Hanzelku. Firma prý od dodavatele drůbeže bude požadovat náhradu škody.

Oznámení o stažení dvou šarží chlazené drůbeže, která byla poražena 11. a 12. ledna, zveřejnily prodejny na Slovensku. Hyza v letáku uvedla, že jde o celá kuřata, naporcované kuřecí maso a o kuřecí droby.

Uvedené šarže produktů jsou podle Hanzelky nyní již po datu spotřeby. Zákazníci, kteří si maso koupili, ho mohou vrátit a zpět dostanou i peníze. Není známo, jaké množství podezřelého masa si lidé koupili.

Čtěte také: Rána Agrofertu? Poslanci nakonec couvnou, ohrozili by vládu

Čtěte také: Babišův Agrofert dostává víc, než platí na daních

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.