1 Problémy Nárrodní fronty

Le Penovou vyslýchají. Kvůli údajným finančním podvodům FN

, NOVÉ

Témata: ,

Předsedkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová byla v úterý v Paříži vyslýchána v rámci vyšetřování údajných podvodů. Jde v nich o miliony eur a podle médií se týkají financování některých volebních kampaní Národní fronty (FN), v jejímž čele stojí právě Le Penová.

Vyšetřovatelé prověřují podezření, že v kampaních FN k prezidentským a parlamentním volbám v roce 2012 někteří představitelé strany a jím blízká společnost Riwal se obohacovali na úkor veřejných financí. Loni v září byla strana formálně obviněna z podílu na finančním podvodu a zneužívání veřejných prostředků, napsal dnes web stanice Europe 1.

Le Penová byla předvolána a po celé dopoledne vyslýchána jako takzvaný asistovaný svědek, což ve Francii znamená zvláštní status mezi normálním svědkem a formálně obviněnou osobou. Zatím není jasné, jak bude justice vůči šéfce FN dále postupovat.

FN se v roce 2012 dostala po dlouhých letech do parlamentu. Le Penová v prezidentských volbách skončila v prvním kole na třetím nepostupovém místě. V roce 2014 ale FN vyhrála eurovolby ve Francii a loni zaznamenala historický úspěch v regionálních volbách, jejichž první kolo vyhrála. Průzkumy nyní dávají Le Penové naději na vítězství v prvním kole prezidentských voleb v roce 2017.

Čtěte také: Le Penová zveřejnila na Twitteru kruté násilí IS. Už ji vyšetřují

Soud zprostil Le Penovou obvinění. Přirovnala muslimy k nacistům

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.