1 Medaile Roberta Schumanna

Schwarzenberg dostane medaili za mír a budování Evropy

, NOVÉ

Témata: , ,

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg obdrží jako vůbec první český občan Medaili Roberta Schumanna. Ocenění udělují zástupci Evropské lidové strany osobnostem, které se zasloužily o mír, budování Evropy a lidské hodnoty. V minulosti byly stejně vyznamenáni například papež Jan Pavel II. nebo německá kancléřka Angela Merkelová.

Evropská lidová strana si vybrala Prahu jako místo svého podzimního zasedání. V rámci své návštěvy České republiky předá její předseda Manfred Weber bývalému českému ministrovi zahraničí zmiňovanou medaili. Stane se tak v předvečer Schwarzenbergových 78. narozenin.

„Potřebujeme osobnosti, které s odvahou a odhodláním brání hodnoty demokracie a svobody. Bez nich by naše společnost zamířila k neradostným koncům. Takovou osobností je i Karel Schwarzenberg, který přesahuje hranice České republiky,“ říká vedoucí české národní delegace v Evropské lidové straně europoslanec Luděk Niedermayer.

Nejedná se přitom o první cenu, kterou Schwarzenberg získá. Už v roce 1989 obdržel společně s Lechem Wałęsou Cenu lidských práv Rady Evropy. Od roku 2002 je také držitelem Řádu Tomáše Garrigua Masaryka 3. třídy.

Čtěte také: Končí se Schwarzenbergem i polistopadová pravicová politika?

‚I mezi námi jsou agenti.‘ Schwarzenberg o uprchlících

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.