Zeman podpořil Babiše, nahrávky ho nezajímají: „Hodil bych je do koše“
Nahrávky skupiny Šuman
- red,
S nahrávkami, které na Twitteru sdílí anonymní skupina Julius Šuman – které například ukazují jak Andrej Babiš se svým bývalým novinářem dohaduje strategii publikování článků proti svým oponentům – by prezident Miloš Zeman údajně udělal krátký proces. Stejně jako nepodepsané dopisy, které mu chodí na Hrad, podle něj i nahrávky patří do koše. Řekl to ve čtvrtečním pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.
„Já když na Hrad dostávám anonymní dopisy, tak je nechávám házet do koše, protože když někdo nemá odvahu se odepsat, tak si nezaslouží, aby se jeho názorům věnovala pozornost,“ uvedl Zeman s tím, že ale současně ve svobodné společnosti nemůže být nikdo za svůj názor stíhán.
V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.
Stejně jako s anonymními dopisy by se podle Zemana mělo zacházet i s nahrávkami skupiny Šuman. „Jestliže se někdo skrývá a vystřeluje tyto anonymy, aniž by doložil jejich validitu, tak bych je taky hodil do koše a více se jimi nezabýval,“ řekl Zeman.
Poslední byla zveřejněna minulý týden a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na ní neznámé osobě říkal, že „naši klekli na tu FAU Přerov, takže to je v insolvenci, obstavený účty, vagóny“. Z nahrávky vyplývá, že Finanční správa možná pod Babišovým přímým dohledem likvidovala přerovskou firmu FAU, která Agrofertu překážela v byznysu.
Čtěte také: Babiš potvrdil pravost skandální nahrávky. Tvrdí, že šlo o provokaci
Zeman také potvrdil svá dřívější slova, že žádost o vydání představitelů hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka považuje za policejní provokaci, protože načasování kauzy Čapí hnízdo přišlo pár měsíců před volbami do Poslanecké sněmovny a policie mohla zakročit už před třemi lety.
Faltýnek a Babiš čelí trestnímu oznámení v souvislosti s Farmou Čapí hnízdo od sklonku roku 2015. Firma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu.